Stará dobrá klasika

Kůže má své letité kouzlo a stárnutí jí vlastně moc sluší. Patina sice nesmí působit omšele, ale na kvalitní kůži vynikne. Platí to především u té hnědé. Na koženém základě v přírodních barvách se dá stavět, a pokud je bunda vytuněná chlupatou podšívkou a kožešinovým límcem, zima vám vrásky na čele nenadělá. Tenhle kousek oblečení lze zkombinovat prakticky s čímkoli, a pokud máte jen špetku odvahy, vykouzlíte díky němu model hodný obdivu. Pokud vyladíte celý outfit tón v tónu právě v přírodních odstínech a korunovat ho bude kožená bunda s kožíškem, v hodnocení módních fanjšmekrů nenajdete konkurenci.

Na dvou kolech

Pokud máte trochu „hrubší slupku“ a už odmlada jsou vám blízké rychlé stroje, rocková hudba a klubová scéna, určitě máte ve skříni pár černých křiváků. Ty tenčí je možné v zimě nosit i pod flaušový kabát nebo kožíšek, ale velkým hitem jsou čím dál tím víc křiváky a bundy zateplené. Klidně na nich můžete mít svoje oblíbené ozdoby, jako jsou nýty, cvočky a výrazné spony. Některé bundy jsou takříkajíc celoroční a podšívka a límec můžou být lehce odepínací. Nosí se k džínám, teplákovým kalhotám a kolovým sukním, sluší i moderním přízovým šatům po kotníky a dlouhým, hrubě pleteným svetrům.

Do společnosti

Až se zase otevřou divadla a kina a společenské akce dostanou konečně zelenou, kožená bunda s kožíškem může být i skvělou svrchní vrstvou k velké večerní nebo party šatům. Příliš elegantnímu modelu dodá patřičnou dávku rebelie a extravagance. Sluší nejen krajkovým šatům, ale i plisované sukni nebo širokému společenskému overalu. Kvalitní materiál a precizní provedení je samozřejmě základ. Koženým bundám s kožíškem konkurují delší kožená retro saka s dvouřadým zapínáním a samozřejmě s lemy z kožešiny.