Pokud jste si nějaký krajkový kousek pořídila na léto, není třeba se ho vzdávat ani s přicházejícím podzimem. Krajku unosíte na večerní party, firemní večírek, ale i pro běžné nošení. V atraktivních krajkových šatech v kombinaci s křivákem, v dlouhé krajkové sukni po kotníky s jednoduchým basic tričkem a sáčkem nebo třeba v krajkových zvonáčích doplněných dnes tolik moderním bomberem budete nepřehlédnutelná.

Zdroj: Youtube

Jak se starat o krajku

  1. Velmi jemné praní: Nejlepší je prát krajku v ruce. Pokud jde o krajku syntetickou nebo směsovou, můžete ji prát v pračce v programu na jemné prádlo. Krajkové oblečení uložte do ochranné síťky a použijte jemný prací prostředek.
  2. Sušení na vzduchu: Krajkové oblečení rozhodně nepatří do sušičky, mělo by schnout pověšené, nebo ještě lépe ve vodorovné poloze. Prádlo vyrovnejte do požadovaného tvaru na rozložené osušce, a až proschne jedna strana, otočte ho.
  3. Žehlení? Jen opatrně: Rozhoduje materiál, ze kterého je krajka utkaná. Lněná nebo bavlněná žehlením krásně změkne a vytvaruje se, syntetická krajka se naopak při žehlení může spálit a nenávratně poškodit. Chcete-li ji vyhladit, raději ji pověste na ramínku do páry třeba po sprchování.

Madeira může krajku nahradit

Klasickou zdobnou krajku velmi často nahrazuje madeira, které přichází na chuť stále více módních fanynek. Nebo těch žen, pro které je tradiční krajka příliš vyzývavá. Madeira působí civilněji, na halenkách nebo tunikách jí to sluší i v rámci outfitů pro běžné nošení. Má moderní nádech a dokáže vnést do každého šatníku svěží vítr.

Sexy a svůdné prádlo

A pak je tady samozřejmě samostatná kategorie, a to je krajkové prádlo. Noční košilky, oblíbené šortky na spaní nebo overaly, ale hlavně spodní prádlo. Ačkoli jste vyloženě sportovní typ nebo máte pocit, že krajkovému prádlu u vás kvůli věku a proporcím odzvonilo, přehodnoťte svůj styl. I boubelky si mohou dovolit nějaký ten luxusní výkřik, kterým oživí styl a případně i domácí milostné hrátky. Proto hoďte nějaký ten mindrák za hlavu a kupte si alespoň jeden překrásný krajkový set. Červená, fuchsiová nebo vínová by byly samozřejmě nejlepší volbou, ale vy můžete klidně zůstat věrná klasice, tedy černé nebo bílé barvě.

Znáte typy krajky?

Nejčastěji se setkáte s krajkou reticella, bruselskou, benátskou, českou síťovanou, rosalinovou a francouzskou. Kromě krajek západního typu ale existují také krajky orientální, arménské a palestinské. Dále také OYA, turecká uzlíčková krajka, která je regionální specialitou a využívá orientální stehy.

Přizpůsobte prádlo postavě

Co se týče střihu, perfektně sedí krajkové body se zpevněním bříška nebo zadečku či klasická průsvitná podprsenka s kosticemi nebo výztuží a k ní vysoké kalhotky ve stylu brazilek. Velkým hitem je také krajková braletka, kterou můžete nechat vykukovat z výstřihu. V případě krajky se fantazii meze nekladou, možností, jak ji nosit, je celá řada. Chce to jen odvahu a dostatek sebevědomí a vaše krajková jízda může začít.

Chce to trochu odvahy

Stejně jako v případě zdobných volánů, výšivek, infantilních potisků nebo příliš krátkých sukní je třeba sebekriticky vyhodnotit, kam až můžete při výběru krajkových šatů zajít. Krajka je sexy v případě, že jí není příliš, drobný detail v podobě vsadky výstřihu nebo odhalených zad však prokáže službu vždycky.

Zdroj: vlasta.cz

Související články