Tři rady k nákupu

Velikost balení má překvapivě silný vliv. Když pořídíte pro začátek kelímek velký, odstrašuje dojmem povinnosti a pracnosti používání. Začněte s maskami jednorázovými v sáčku nebo v tubě.

Cena ať odráží aktuální stav vaší peněženky. Hloubková péče se používá průměrně jednou týdně, ale zase si žádá množství, které vlasy opravdu pořádně obalí. Drahé masce, se kterou budete šetřit, snížíte výsledný efekt až o polovinu.

Rada kámošky je nežádoucí. Schválně jsem se zamyslela, která z mých nejbližších má stejný typ vlasů jako já a sedla by mi její maska, kterou si chválí. Žádná!

Bez velkého přemýšlení

Silnější, nadýchanější, hladší, lesklejší, hebké, takové je chceme mít všechny. Je-li vám 40 let a víc, máte vlasy delší než k ramenům a barvené alespoň jednou za sezonu, doplňujte jednou týdně hydrataci a výživu.

Jak na to: Umyté vlasy vyždímejte prsty a spojte je jako do culíku. Hmotu naneste od pomyslné gumičky až ke konečkům.

Úkolování

Masky působí do hloubky vlasů a ovlivní i práci vlasových kořínků, takže se nabízí k řešení vlasových problémů. Tady jsou včetně tipu, jak je používat.

Hlídání sytosti tónu a zdraví barvených vlasů

Maska zdokonalující vlasy brání vymývání syté barvy, ztrátě lesku melírů a zesvětlovaných pramínků. Využívá kyselinu hyaluronovou a přírodní extrakt z brusinek.

Jak na to: Zatěžované vlasy snesou masku dvakrát týdně. Před mytím je rozčesejte, aby péče mohla bez překážek obalit celý povrch vlasu. Vynechte první tři centimetry u hlavy.

Posílení jemných pramínků

Vitamin B5 bere péči od základu, věnuje se kořínkům a zlepšení jejich kondice. Maska obsahuje i arginin a biotin, látky, které vlasům přidají na objemu, ale nezatíží je.

Jak na to: Pokud jemné vlasy i padají, vmasírujte masku do pokožky hlavy, posílí se tím i jejich růst. Tenkost vláken vylepšíte nanesením na dolní 2/3 délky, jako se to dělá u klasické masky.

Návrat objemu rychle plihnoucích kadeří

Jednou z příčin, proč se vlasy začnou po umytí rychle mastit od hlavy a slévat se do silných pramenů, může být tvrdá voda obalující vlasy minerály a solemi. Očistná maska je rozpustí.

Jak na to: Vlasy umyjte šamponem a důkladně opláchněte, vyždímejte prsty a naneste masku po celé délce. Pročesejte hřebenem s řídkými zuby, po pěti minutách masku smyjte vlažnou vodou.

Omezení lámání a třepení konečků

Maska s přírodními oleji uhladí poškozený povrch, ale pronikne i do nitra vlasového vlákna, které bude pružnější. Změnu na dotek i pohled vykouzlí již po pěti aplikacích.

Jak na to: Vlasy namočte a po celé délce do nich zapracujte masku. Zabalte na 30 minut do ručníkového turbanu. Potom umyjte dvakrát šamponem.

Zmírnění padání vlasů a povzbuzení růstu

Léčivá maska sází na blahodárné bahno z Mrtvého moře smíchané s přírodními oleji. Zklidňuje pokožku hlavy, posiluje kořínky a cirkulaci krve pod kůží, důležitou pro jejich detox a výživu.

Jak na to: Umyté vlasy prosušte přiložením ručníku, masku bohatě naneste na hlavu a vlasy a hřebenem rozprostřete po celé jejich délce. Působí už za 5 minut, ale klidně jí dejte půl hodiny.

Ozdravení a lepší rozčesávání dlouhých pramenů

Žádají si pořádnou dávku péče, především poslední tři centimetry, které bývají v nejhorší kondici. Funguje jednorázová maska s ricinovým olejem, přírodním keratinem a vitaminy.

Jak na to: Na prosušené vlasy naneste balzám, především do délek. Vlasy zatočte do drdolu a schovejte pod samohřejivou čepici s olejem. Po 10 minutách opláchněte.

Návrat lesku a hebkosti namáhaných vlasů

Přirozenou a účinnou kúru znamenají proteiny, které napravují škody a vrací pramínkům zdraví. Stopa bambuckého másla omlazuje a vytváří ochrannou vrstvu.

Jak na to: Nadopujte vlasy už před mytím, suché vlasy klidně už hodinu předem. Maska působí i při klasickém použití, v menším množství zastoupí kondicionér a konečky hýčká jako nesmývací kúra.