Dočkaly jsme se rovnoprávnosti, kosmeticky náročná doba učí mužné polovičky více se zajímat o kelímky v koupelně.

A začneme hned ambiciózně, protože vidět chlapa s kosmetickou maskou na tváři prostě stojí za to. Odměna za všechny posměšky a ústrky, které z jejich strany tuto pro nás nezbytnou součást zkrášlování provázely. Vyzvěte muže k pečování v páru, ocení, že látková maska se nemaže ani nesmývá, jenom přiloží a hotovo.

Samozřejmě spíš zabodujete se specialistou pro mužskou pleť ve viditelně chlapském obalu. Že po použití ustoupí podráždění, které je typické pro tvář trpící v zajetí respirátorů a roušek, dojatě přizná i opravdový tvrďák.

Průzkum v okolí mi odhalil, že aktuálně se zhoršila pokožka už před pandemií hodně suchá. Šupinky, červenání, škrábání, blbá nálada – tyto příznaky řeší zklidňující péče s posilujícími složkami, které působí dlouhodobě tím, že tvář útokům zvenku lépe odolává. Jestli chcete současně chránit přírodu, pořiďte domů krém v ekobalení, tedy tubu z kartonu. Ochranu slibuje také lecitin, balení pánské péče působí mužně, ale krém je lehký, hodí se na ranní či večerní nebo obojí použití. Do výbavy doplňte balzámy na rty, to je také ve vašem zájmu, blíží se lásky čas.

V případě, že mužnou polovičku trápí naopak mastnější tvář a pupínkování, postavte mu na umyvadlo gel s peelingovým účinkem. I kdyby se mu zdálo, že je nějaký zvláštní, na drsnost si určitě nepostěžuje.

Zastřihování a holení

Vstupte na výsostně pánské území s několika dobrými radami. Někde ubrat, jinde přidat. Ale hlídejte, ať novinek není moc.

Pokud se vám to líbí, muž v dohledu se nerad holí a třeba mu denní sundávání vousů aktuálně dráždí tvář, už tak snášející náročné podmínky pod rouškou, investujte do zastřihovače vousů. Strniště stále patří mezi trendy. Udržovat ideální délku se dá naučit za pár dnů a dalším bonusem je také to, že proces zabere po ránu mnohem méně času v koupelně. Pohodu pokožky ohlídá denní krém, ale jemnému porostu a tváři prospěje také pečující olej určený pro Rumcajse.

Vzdávat se holení muže nenuťte za každou cenu, pro mnohé znamená soukromý rituál. Jestli si nenechá mluvit ani do související péče, jen přidejte čisticí krém s hojivými složkami, který napraví problémy jako podráždění pleti, červenání a suchost. Obvykle už po prvním použití, což je ten nejlepší argument, proč ho akceptovat.

Vyžádanou radou, čím si holení zpříjemnit, může být vylepšení startu. Vousy změkčí a pokožku ochrání před poškozením žiletek a břitů vrstva holicí pěny. Laboratorní testy stvrzují, že kosmetika neobsahuje zbytečnosti, které tvář dráždí, a že už to opravdu někdo vyzkoušel. Drsnost doby změkčí náhrada klasické vody s alkoholem balzámem po holení s miminky doporučovaným heřmánkem.

Výbava

1. Zklidňující a posilující péče pro extrémně suchou pokožku v ekobalení, La Roche-Posay, 459 Kč

2. Multifunkční zastřihovač vlasů, vousů a chloupků v mužném designu. BabyLiss, 1290 Kč

3. Maska pro návrat pohodlí pleti s hydratačními a výživnými složkami, L’Oréal, 100 Kč

4. Balzámové pohlazení po holení – bez alkoholu, se zklidňujícím heřmánkem, Nivea, 250 Kč

5. Pěna na holení s dermatologickým a klinickým testem, Eucerin, 179 Kč, v lékárně

6. Nemastící pečující olej na vousy plus pokožku pod nimi, Got2b, 150 Kč

7. Čisticí krém s hojivým konopným výtažkem a vůní šalvěje, Dermacol, 149 Kč

8. Lehký pleťový krém pro den i noc s posilujícím lecitinem, Ryor, 139 Kč

9. Pleťový gel a peeling 2v1 pro krocení problematické pokožky, Avon, 199 Kč

10. Balzám na rty s olivovým olejem proti vysušování a praskání pleti, Ziaja, 60 Kč