Tunika, nebo chcete-li delší košile, je univerzálním kouskem oblečení, který v kombinaci s legínami nebo slim džínami dá vyniknout štíhlým nohám. Jestli takové nohy nemáte, natáhněte si pod tuniku rovné nohavice nebo midi sukni, i tak vám to bude slušet. Tuniku můžete nosit i místo šatů, jestliže je přiměřeně dlouhá a budete se na to cítit. Jde o vhodnou alternativu ke společenskému topu, vycházkové košili a pohodlnému vršku na doma.

Související články

Drobný potisk to jistí

Jestliže chcete zamaskovat nějaké to kilo navíc, pořiďte si tuniku do áčka. Zvolte variantu do půli stehen a jemnější a drobnější potisk v pastelových nebo přírodních tónech. Vespod pak klidně ponechte tmavší barvy, jako je černá, modrá nebo šedá. Barevná tunika vás rozzáří, odvede pozornost od silných stehen a decentně zakryje větší zadek.

Vyzkoušejte různé střihy

Tuniku seženete ve spoustě střihových variant. Rovnou můžete v pase přepásat, áčkovou nebo over size nosit volně. Někdy je tunika přestřižená v pase, jindy pod prsy, může mít všitou paspulku nebo i spodní pružný lem. Nosí se netopýří rukávy, spadlá ramena, ale i propínací dlouhé košile s límečkem nebo s výstřihem do véčka. Jaru dominují jako obvykle květinové potisky, kapradí, palmové listy, geometrické obrazce a zvířecí vzory. Velký boom slaví etno motivy, výšivka a šnůrky se střapatými konci.  

Zdroj: Vlasta.cz