Nemusíte být nutně romantička každým coulem, abyste si květinové potisky oblíbila. Decentní rozkvetlý potisk můžete využít třeba jen na kabelce nebo pásku bot, i tak jinak minimalistický outfit oživí. Kdy jindy nosit květinové potisky, než právě na jaře, kdy se příroda halí do pestrých barev a rozkvetlé louky a zahrady signalizují, že nás čeká to nejpříjemnější roční období.

Jak nosí květinové potisky Italky:

Zdroj: Youtube

Retro návraty

Ano, sentimentální květinové potisky po vzoru našich babiček jsou zase v kurzu. Po abstraktních a jeden čas velmi moderních květinových vzorech z minulých let slaví svůj návrat realistické květinky v potiscích odkazující na 60. léta a hippies éru. Látky evokující vintage tapety, potahy pohovek nebo dokonce šatové zástěry babiček jsou opět na pořadu jarních dnů. Nosí se nejen klasicky na rozevlátých šatech a sukních s volány, ale i na širokých kalhotách, halenkách a letních bundičkách.

Mixujte, jak je vám libo

Ty odvážnější z vás můžou kombinovat i více nesourodých potisků dohromady. Miniaturní kvítky na šatech můžete klidně doplnit o jejich extravagantnější verzi, velké a konturami ohraničené realistické květy orchidejí nebo rosnatek či výjevy z džungle. Tropické motivy jsou stále velmi oblíbené, palmové listy a exotické květiny s původně převládající zelenou získávají ovšem pestrobarevnější vzhled. Nosí se také asijské vzory s lotosovými květy, draky a ptáčky, a to nejen na kimonech, jak jsme byli zvyklí z minulých sezon. Sáhnout můžete i po osvědčené klasice, třeba modrých květech na bílém podkladě nebo naopak neonkách na podkladě černém třeba na halence, a tu zkombinovat s jednobarevnou sukní nebo plátěnými kalhotami.

Akvarel, akvarel

Rozpité potisky máznuté štětcem působí velmi dekadentně a oživí jakýkoli model, ideálně maxi šaty v over size střihu, široké nohavice nebo dlouhé jarní pláště. S barvami si můžete pohrát, ať už potisky splynou tón v tónu nebo je oživí jedna dominantní svítivá barva, budou působit dominantně.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články