Nosila jsem ledvinku jako malá, takovou tu sportovní, bez nápadu. V době studia na vysoké škole jsem na ni trochu zanevřela, stejně jako na botasky do města, džínovou minisukni a sportovní tričko s límečkem. Přestože byl sport mojí vášní, nechávala jsem dres v šatně a nosila oblečení à la pražská intelektuálka. V outfitu složeném z koženého batohu, černých šatů po kotníky a kotníkových martensek si ledvinka holt neškrtla.

V pase i jako crossbody kabelka

I dnes je nošení ledvinky pro někoho takříkajíc módní faux pas, ale většina milovníků extra stylu pár ledvinek ve svém šatníku najde. Ledvinka je totiž velmi praktická a ten, kdo ji umí nosit, si užívá maximálního pohodlí. Málokdy ji vidíme zapnutou kolem pasu, nosí se jako crossbody kabelka s popruhem křížem přes tělo. A ač se to opravdu nezdá, do ledvinky se vejde spousta věcí, stejně jako do středně velké kabelky.

Na mobil a peněženku

Výhodou ledvinky je také to, že si ji můžete vzít jako takovou menší taštičku na doklady a mobil a k ní si na záda nasadit větší městský batoh nebo cestovní kabelu přes rameno a vyrazit. Ledvinka nemusí být sama o sobě jediným doplňkem, ale je možné ji vhodně kombinovat i s jiným zavazadlem nebo právě s tote bagem, tedy větší taškou, která se tváří jako nákupní a dnes slaví stejně jako ledvinka velkolepý návrat. Díky ledvince se nemusíte „hrabat“ v objemnější tašce a své peníze, doklady a telefon mít pěkně sólo a po ruce.

Originál je jen jeden

Ledvinky v moderním pojetí se objevily v roce 2018 na přehlídkách světových značek, jako je Louis Vuitton, Prada nebo Gucci. Od té doby kopie svých slavných předchůdkyň nabízejí i běžné řetězce. Pokud si chcete nějakou ledvinku za dostupnou cenu pořídit, vyberte si nějaký originální kousek, který se nesnaží kopírovat známé značky pomocí potisku s logem nebo typickým tvarem, ale je sám sebou. Plagiát se vždycky pozná a v módním světě jde o velký trapas.

Ledvinka je světová

V Británii se ledvince přezdívá „pasový batoh“, ve Spojených státech je to v překladu „pásková, měsíční či břišní taška“, Španělé ledvinku označují stejně jako my. Nosí ji všichni a všude, a pokud jste kouzlu znovuobjevené ledvinky ještě nepropadla, neváhejte a nějakou si pořiďte. Kdo ví, kde bude tomuto trendu příští léto konec. I když my na vás stále apelujeme, ať ty trendy zase tak moc neřešíte a nosíte to, co vám padne do oka, do ruky a na tělo. Hlavně ať se cítíte fajn a v pohodě.