Za jejich nově nabytou oblibu můžou především výrobci, protože výhradně syntetické materiály často nahradili těmi přírodními, heboučkými, lehce tvarujícími a příjemnými na nošení. Velkou výhodou nových legín je také vyšší pas s širokým popruhem, který často nahrazuje tradiční gumu. Legíny se pak nikde nezařezávají, ale ani nekloužou a nemusíte si je opakovaně vytahovat a odhalovat tak zadek. Tyhle nové a barevné kousky můžete při troše soudnosti nosit i s kratšími topy, pokud vám to tedy proporce dovolí.

Co k legínám „nahoru“?

Důležité je, s čím legíny zkombinujete. Pokud v nich hodláte sportovat, je to jasné – chce to nějaké funkční tričko a mikinu nebo bundu, délku zvolíte podle toho, o jaký sport se jedná. Ale pokud chcete v legínách vyrazit na nákup nebo na procházku do města a nemáte zrovna výstavní figuru, zůstaňte raději u klasiky. Slušet vám bude jakýkoli volnější top v délce pod zadek, doplněný třeba delší projmutou vestou nebo splývavým kardiganem. Nebo košilové či zavinovací šaty nad kolena, dlouhá tunika a přes ni kratičká džíska, asymetrický svetr a křivák nebo projmutá sportovní košile.

Pozor na zářezy

Pokud si troufnete na kratší verzi topu, vždycky raději zkontrolujte, jak v legínách vypadáte zepředu. My ženy totiž intuitivně řešíme, zda nemáme povadlý nebo naopak tučný zadek, ale především světlejší legíny se můžou nevzhledně zařezávat do intimních partií, a to nebývá hezký pohled. Tady už to chce trochu soudnosti.

Domácí pohodička

Některé z vás by si legíny na ven neoblékly, ale doma patří tyhle strečové kamaše do běžné výbavy. Příjemné jsou legíny bavlněné, bambusové nebo přízové. Oblékněte k nim třeba volný přízový svetr nebo over size tičko a v tomhle modelu můžete vyběhnout i s košem nebo do nejbližší večerky.

Čím robustnější boty, tím lepší

Důležité jsou také boty. Mě osobně legíny dráždí v kombinaci s balerínami nebo polobotkami v pánském stylu. Kotníkové kozačky jsou dobrou volbou v případě, že máte dlouhé nohy a štíhlá lýtka, jinak vám nohy zbytečně opticky zkrátí. K legínám se hodí tenisky, sneakersky na surovce, kozačky nad kolena, robustní bagančata i klasické martensky.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články