Zima je tady a s ní i potřeba zůstat venku v teple, i když jsou teploty hluboko pod bodem mrazu. Zachumlejte se do peří a bude vám hej! Netahejte s sebou venku kila látky a pořiďte si lehoučkou péřovou bundu. Je skvělou volbou jak do města, tak i do přírody nebo pro venkovní outdoorové aktivity.

Peří, samé peří

Výrobci nabízejí celopéřové lehké bundy, ale i péřové bundy v kombinaci se syntetickou výplní. Některé mohou sloužit jako střední zateplovací vrstva pod membránovou bundu, která nepromokne, ale svůj úkol splní i při běžném nošení. Investice do kvalitní péřové bundy se vyplatí: perfektně vás zahřeje a přitom téměř nic neváží. Navíc je peří o dost prodyšnější než syntetika, a pokud se v něm člověk zapotí, nevlhne zevnitř tak rychle.

Nositelná z obou stran

Velkou vychytávkou jsou oboustranné prošívané bundy. Oblečená z jedné strany může vypadat jako typická sportovní bunda, v reflexních barvách, z druhé podšívkové nemusí být extra prošitá a vy ji unosíte jako typickou městskou bundu, klidně i k sukni nebo šatům. Zajímavé je také řešení vnitřních kapes, které poslouží z obou stran. A oboustranné zipy? To je ta nejlepší vychytávka.

Jak péřovku prát a sušit

Péřovku vyperete i doma, důležitá je informace na štítku. Hlavně si kupte speciální prací prostředek na péřové oblečení. Pozor, běžné přípravky mají odmašťující účinky a zbavily by peří jeho přirozené mastnoty a tím i unikátních izolačních vlastností a pružnosti! Soustřeďte se na výběr programu, ideální je ten přímo určený na peří či na jemné prádlo. Vypněte ždímání a vodu z bundy vymačkejte mezi dvěma ručníky. Máte-li samostatnou sušičku, zvolte opět program na peří nebo alespoň na outdoorové oblečení. Do bubnu pak můžete přidat i několik speciálních sušicích míčků, které zajistí, že se peří v komorách rozmístí rovnoměrně a bude hezky načechrané. Nemáte-li k dispozici sušičku, položte bundu na sušák ve vodorovné poloze a minimálně pětkrát denně ho protřepejte, aby se nevytvořily chuchvalce.