Stejně tak i cestou na pláž se asi nebudete chtít halit do vrstev oblečení, příjemné je na sebe hodit plavky a jít. Pokud vám producírování se v plavkách po ulici či na pláži není blízké, nebo to dokonce nedovolí ani podmínky, je třeba mít po ruce lehkou tuniku, pareo, volné šaty na ramínka nebo přes plavky vcelku zavinovací hedvábnou sukni. Možností, jak se decentně zahalit a přitom se neusmažit vedrem, je spousta.

Pareo jako doplněk je nejvíc

Jde vlastně o jakýsi maxi šátek, většinou v barvě plavek, ale z tenoučkého materiálu, který se často prodává rovnou v setu s plavkami. Pareo může být vyladěné tón v tónu, nebo mít nějaké pojítko – motiv, který ladí se vzorkem a barvou plavek. Ale není to nutnost, můžete naopak využít sílu kontrastů a pořídit si pareo v kontrastní barevné kombinaci, výběr je jen na vás.

Velký šátek

Ke starším plavkám nebo těm, které se v setu s pareem neprodávaly, si můžete pořídit jakýkoli velký šátek z příjemného a rychleschnoucího materiálu. Z šátku můžete pomocí jednoho uzlíku na boku vytvořit jednoduchou zavinovací sukni, nebo si ho zavázat na rameni jako asymetrické šaty. Stejně tak stačí šátek omotat kolem celého těla nad prsy, vzniknou tak moderní šaty bez ramínek. Ze šátku pomocí úvazu za krkem vytvoříte také originální top, který můžete nosit k plavkovým kalhotkám s nohavičkami nebo kratičkou sukní. Skvěle vypadá a účel splní turban uvázaný na hlavě, který vám bude přes ramena splývat až pod zadek.  

Dlouhá tunika nebo rozevláté kimono

Bavlněná, lněná nebo hedvábná, každopádně vzdušná tunika, může suplovat mini šaty a přes plavky je naprosto ideální. Na cestu na pláž si můžete dovolit i průsvitnější model, nikdo to u moře řešit nebude. Na opálené kůži se nejlépe vyjímá bílá nebo světlounce béžová barva, ale v létě vám bude slušet i černá tunika s prostřihy nebo výšivkou. Na pláži zabodujete také v kimonu, nejlépe divoce vzorovaném, s letními motivy. Budou vám slušet květinové potisky, výjevy z podmořského světa, ale i z džungle. Přes plavky si ale můžete obléknout jakékoli volné šaty, ať už po kotníky nebo do půli stehen, z lehoučkého materiálu.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články