Ve světě módy je dovoleno vše, a tak zapomeňte na to, že pokud máte nějaké to kilo navíc, anebo třeba objemnější některou část těla, musíte se zahalit. Stačí správně zvolit střih, barvu a materiál a uvidíte, že vaše křivky se stanou centrem pozornosti. Té chtěné, samozřejmě!

Zdroj: Youtube

Šaty lehce rozšířené, tzv. do „áčka“

Tenhle střih je vhodný pro všechny typy postavy, ale pro baculky je jako dělaný. Áčkové šaty můžete nosit v různých délkách, nejtypičtější je samozřejmě midi délka, tedy dlaň pod kolena nebo do půli lýtek. Pokud máte hezky tvarované nohy, klidně si vyberte šaty nad kolena. Rozšířený střih zamaskuje bříško a ubere vám pár kilo. Můžete vyzkoušet i šaty s výrazným spodním volánem, pod nabíráním budou vaše lýtka vypadat ještě štíhlejší.

Co takhle šaty na ramínka?

Pokud si vyberete šaty s tenkými ramínky, nejdřív prozkoumejte svoje paže, zda se vám ramínka nezařezávají hluboko do pokožky. Jestli to je všechno v pohodě, vůbec se odhalených ramen a šíje nebojte, opálená pokožka toho hodně unese. Odhalená ramena vyváží proporce vzhledem ke spodní části postavy, v kombinaci s páskem zvýrazní i pas.

Propínací šaty s páskem

Propínací šaty jsou na léto jako stvořené. Díky zapínání si můžete upravovat výstřih i rozparek podle momentální nálady nebo počasí. Takové šaty si můžete obléknout i večer jako svrchní vrstvu namísto kardiganu nebo delší bundy. Opět se vám bude hodit pásek a k odvedení pozornosti od partií břicha dobře zafungují i nabírané nebo prostřižené rukávy.

Černá se zárukou

Černá barva vás zeštíhlí, ale aby to nebyla nuda, zvolte strukturovaný materiál nebo šaty sešité z několika různorodých černých látek. Vznikne tak jakýsi plastický dojem, který jinak celistvou plochu rozbije. Nebo dejte přednost šatům z několika vrstvených a průhledných látek. Perfektní budou černé šaty se spadlými rameny nebo s atraktivním výstřihem, ať už v dekoltu nebo na zádech.

Šaty přestřižené v pase, nebo lehce podkasané

Chcete-li zvýraznit pas a necítit se jako v pytli, pořiďte si širší rovné šaty s paspulkou v pase. Nebo použijte tenký pásek a šaty s jeho pomocí ležérně podkasejte. Naznačíte tak proporce, ale přitom vás nebude nic obepínat, a když si pod šaty natáhnete stahovací kalhotky s vyšším pasem, bříško tím zpevníte.

Nařasené a zavinovací kousky

I tenhle střih si můžete dovolit s nějakým tím kilem navíc. Jen je třeba popřemýšlet, kde je řasení látky nejvhodnější. Nic nezkazíte řasením na bocích v celé jejich délce, sklady schovají i faldíky na břiše. Stejně fungují zavinovací šaty, které zvýrazní váš dekolt a opticky zúží pas.

Zdroj: Vlasta.cz