Na tepláky, volné kalhoty a pružné legíny nedáme dopustit. A nemůže za to jen pandemie a možnost práce z domova. Je to naše přirozenost, cítit se příjemně. Na to reagují i výrobci a v internetových obchodech se to hemží nabídkami velmi pěkných domácích souprav, moderně pojatých teplákových kalhot, atraktivních mikin a bavlněných tunik. K tomu, abyste docílila i s minimem prostředků nedbale elegantní vzhled, stačí pár stylistických fíglů.

Zafunguje vrstvení

O vrstvení píšeme často. A ano, funguje to. Pokud na sebe navléknete různé typy oblečení ve vrstvách, podaří se vám zamaskovat nepříliš dokonalou figuru. Ale musíte vědět, jak na to, aby vám více vrstev spíše nepřidalo kila. Klasické je vrstvení kratší přes delší – přes košili pod zadek si oblékněte kratší sáčko nebo džísku do pasu, dlouhé triko nechte vykukovat zpoza mikiny ledabyle ustřižené v pase.

Vyhrnuté rukávy a vykasané nohavice

Rukávy i nohavice si můžete vyhrnout, nedbalý dojem docílíte tím, že si nebudete dělat hlavu s tím, aby byl každý pár rukávu nebo nohavice stejně dlouhý. Ležérně působí třeba vyhrnuté rukávy přízového svetru, pod kterým budete mít oblečenou košili s manžetami zakrývajícími dlaně. U kalhot můžete nohavice srolovat nebo je přehnout jen jednou a dát vyniknout rubu kalhot. Vykukující kotníky z tenisek, ve kterých máte na nohou neviditelné ponožky, dávají jasný signál, že jaro je tady.

Zastrčeno za opasek

Cíp košile zastrčený ledabyle jen na jedné straně do kalhot nebo svetr zastrčený zepředu za opasek sukně, aby v zadní části zůstal viset jakýsi „fráček“ (ten mimochodem skryje větší zadek), to jsou triky, které vykouzlí i z obyčejného modelu zajímavou variaci. Pokud nejste až tak odvážná, nechte spadnout výstřih svetru přes jedno rameno. Outfit oživí i šátek, který si omotáte kolem ucha kabelky, uvážete k poutku na kalhotách nebo zavážete na uzel v knoflíkové dírce saka. A když se odvážete po vzoru teenagerů, můžete nechat jednu nohavici kalhot zastrčenou v barevné ponožce a druhou volně splývat nebo si třeba tkaničky u martensek sešněrovat jenom do půlky. Triků, jak omladit a ozvláštnit street styl je mnoho a fantazii se meze nekladou.