Denní líčení, které zvýrazní oči, ale nepůsobí příliš uměle, vytvoří i začátečnice. Hodí se ke každému stylu oblečení, který zvolíte. Barevná neutralita dovoluje experimentovat s výstřednějšími kousky ze šatníku. Respektuje také originální šperky, ať už nepřehlédnutelné náušnice, nebo ohromující náhrdelník.

Příprava

Pro úpravu obočí zvolte pudr nebo tužku. Barvu vyberte o odstín světlejší, než je jeho přirozená barva. Investujte do kvalitní konturovací tužky v šedohnědém odstínu. Přirozený efekt řas vytvoří prodlužovací řasenka. Oční okolí ošetřete očním krémem a dopřejte mu čas na vstřebání. Pokud spěcháte, odsajte nadbytek papírovým ubrouskem. Především obočí, aby přilnula nanesená barva, a plochu pod očima, aby se nerozmazala řasenka.

První krok

Konturovací tužkou vyšrafujte celou plochu pohyblivého víčka, mírně přetáhněte přes ohyb. Barvu rozmazejte špičkou prstu, aby vznikl efekt jako při nanesení pudrových očních stínů. Horní obrys barvy rozetřete do ztracena. Od vnitřního koutku nakreslete linku k vnějšímu, na konci oka kousek přetáhněte a malujte nahoru. Snažte se kreslit téměř přes kořínky řas. Druhou linku malujte od poloviny oka a mírně nad první. Pod spodní řasy nakreslete linku v poslední třetině a propojte ji s horní linkou.

Druhý krok

Rozšroubujte řasenku, a pokud je kartáček příliš obalený barvou, vezměte papírový kapesník a otřete ho. Tím zabráníte vytvoření hrudek a slepení řas. Přesto zůstane na kartáčku dostatek barvy. Namalujte nejprve řasy na vnější polovině oka. Kartáček přiložte na řasy co nejblíže kořínkům a pohybujte řasenkou mírně zprava doleva, aby pokryla celou plochu řas. Na konečcích na kartáček mírně přitlačte, aby se natočily. Naneste barvu stejně na řasy u vnitřního koutku oka. Zde působí přirozeně, když je vrstva tenčí. Špičkou kartáčku zvýrazněte dolní řasy u vnějšího koutku. Není nutné malovat celou spodní řadu, aby se oko zvýraznilo.

Třetí krok

O obočí se říká, že je rámem obličeje, proto si úpravu nechte na konec. Již vytvořené líčení vás povede, jak moc přitlačit na tužku či kolik barevného pudru nanést, aby poslední dotek nepůsobil příliš uměle. Barvu nanášejte krátkými tahy, nechte se přitom vést směrem růstu chloupků a vyplňujte především prázdná místa. Nejširší plocha by měla být přibližně ve dvou třetinách oblouku. Konec obočí sice směřuje dolů, ale příliš ho neprotahujte, to dodává obličeji unavený a smutný výraz. Nakreslete ho mírně do strany. Když někde přetáhnete, použijte na korekci barvy navlhčenou vatovou tyčinku.

Rady navíc

Konturovací tužku udržujte ořezanou do špičky, snadněji se s ní kreslí tenká linka. Pokud chcete výraznější efekt, použijte černou barvu, ale na světlovláskách může líčení působit moc tvrdě. Zajímavou variantu vytvoříte barevnou tužkou. Sladěná s barvou oka podpoří jeho tvar, kontrastní barva dodá pohledu hloubku.

Zdroj: https://www.wikihow.com

Související články