Madeiru vnímáme jako jednu z krajek typickou právě většími obšitými otvory, které vytvářejí velmi zajímavou kompozici podobnou výšivce. S přicházejícím létem se s oblečením s využitím prvků madeiry doslova roztrhl pytel. Mladé romantičky i stylové ženy středního věku, stejně jako babičky milující tradice, vy všechny můžete zajásat. Léto s madeirou je tady!

Dírky sem, dírka tam

Vzhledem ke struktuře látky je jasné, že existuje spousta podob obšívání a rozměrů jednotlivých prostřihů. Ovšem výsledný efekt je vždycky zaručen. Kousky z madeiry můžou být hodně rozmanité, můžete si pořídit tradiční šaty nebo blůzku, ale ve stále větší oblibě jsou i madeirové kalhoty, šortky a blejzry. Pokud se pyšníte štíhlou postavou, bude vám to v madeiře slušet od hlavy k patě. Pokud už si nejste svými dokonalými proporcemi jistá, zvolte jeden madeirový kousek a zbytek oblečení volte spíše decentní.

Určitě ji vyzkoušejte

Jestliže se v klasické průsvitné krajce necítíte dobře, madeira je pro vás super volbou. Nemusí být nutně průhledná, ba právě naopak. Bílá tunika z bílého lněného materiálu ve stylu madeiry vás rozněžní a přitom vše zůstane skryto pod vrstvou látky, drobné dírky obšité nití neukáží zhola nic. Madeiru ale můžete v outfitu použít jen jako ozdobu, třeba na rameni nebo z boku šatů. Když si obléknete kalhoty s širokými nohavicemi a s madeirovým lemem, budete za hvězdu pláže i party pod širou oblohou. Funguje i áčková košile s límečkem nebo manžetami z madeiry, přes kterou si obléknete přízový svetřík a madeiru necháte ležérně vykukovat zpoza horní vrstvy.

Sněhobílá vede, ale co ostatní barvy?

Nejkrásnější jsou v létě sněhobílé kousky, obvzvláště ty děrované, které dají vyniknout opálené kůži. Ale stejně jako bílá sluší madeiře i syté a jásavé barvy, jako je žlutá, oranžová, červená a modrá, nebo typická „tělovka“. A růžové madeirové šaty? Jasná tutovka! Madeira se skvěle vyjímá i na košilových šatech rovného střihu, třeba jako lem rukávu nebo límečku, atypický volán či jako stuha do pasu. Výborně vypadá i široká kolová sukně s madeirou aplikovanou ve spodní části, která už tak vzdušné sukni ještě přidá na optické lehkosti.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články