Jednota

Make-up je velmi návykový a spousta žen si přijde nahá, pokud má vyjít ven bez něj. Dostatečné barevné sjednocení pleti ovšem ve většině případů zvládne tónovací krém. Dá se mírně vrstvit tam, kde potřebujete více barvy. Protože se míchá pigment a péče v jedné tubě, znamená to o jednu vrstvu méně na tváři, což se ve vedru hodí. Pokud máte sušší, citlivou nebo zralou pleť, kombinujte s hydratačním sérem, pokud mastnější, použijte matující bázi.

Co drží, sluší

Volte konzistence líčidel, které odolají potu.

1. Sáhněte po sametových pudrových texturách očních stínů, drží a neslévají se v ohybu víčka. Uberte na intenzitě barvy a nechte vyznít zářivý efekt, který vypadá skvěle na sluníčku. Nanášejte špičkou prstu od vnějšího koutku k vnitřnímu. Dvě vrstvy pro výraznější líčení.

2. Gelová barva na obočí přilne a má dokonce voděodolnou konzistenci. Obočí obarví a vyplní, takže vám skrz něj z čela nepoteče do očí pot. Obvykle to chce odstín o jeden stupeň světlejší, než předpokládáte.

3. Složení konturovacích tužek má vysokou odolnost všeobecně. Používáte-li černou, ostrou linku trochu rozmažte prstem nebo vatovou tyčinkou, k letnímu stylu víc sedí mírná rozevlátost a barva se zesvětlí. Dejte šanci i jiným barvám.

Chytře: multilíčidlo

Překvapí vás, že se v něj může proměnit klasická rtěnka. Skládá se z rostlinných olejů, které odolávají tekutinám včetně potu. Rtěnku naneste na pusu vklepáváním prstu a mírným rozetřením. Trošku natřete na lícní kosti a klidně jí dejte i úlohu očních stínů. Ne najednou, vždy vyberte maximálně dvě partie. Barvy, které se takto dají využít, jsou růžová, korálová a bronzová.

Neslíbatelně: krása i péče

Tekuté rtěnky nezradí. Jenom musíte ohlídat, aby byla pusa před nanesením barvy suchá, nikoli ošetřená třeba balzámem. Horko krade puse hydrataci, proto je super varianta rtěnky s péčí, kterou použijete dle potřeby. Troufněte si na bronzové tóny, v létě nám sluší.

ZDROJ: časopis Vlasta