Zdroj: Youtube

Niacinamid je derivátem vitamínu B3. Béčka obvykle snídáme v potravinových doplňcích, ale prokázalo se, že niacinamid funguje i zvenku. Není ještě úplně objasněno, jak to probíhá, ale efekt se potvrdil v laboratořích i při testování naživo. Kosmetická péče platí na pigmentové skvrny, omlazuje a potlačuje akné.

Jak na to

Hitovkou v pečování jsou séra. Podívejte se, kolik procent niacinamidu obsahují, podle toho čekejte výsledek. Při pravidelném používání dvakrát denně a koncentraci kouzelné látky 5 % se už za měsíc tvář rozjasní, za dva ustoupí vrásky, za tři se obličej i zpevní. Protože nanášením niacinamid povzbudí tvorbu kolagenu, opravdu ubere na vzhledu pár let.

Tip:

Pleťová séra vždy nanášejte na očištěnou pokožku a následně přidejte krém.

Párování

V lahvičce či kelímku se niacinamid snadno snese i s dalšími omlazujícími specialisty, třeba kyselinou hyaluronovou a retinolem. Při návratu rovnováhy pleti, kterou trápí akné, a to nejen v pubertě, ale i v pozdějším věku, se přidává kyselina salicylová. Rozjasňující koktejl se skládá s ovocnými kyselinami AHA a velkým favoritem vitamínem C.

Tip:

Niacinamid snese i citlivá pokožka, ale kombinace s dalšími látkami by mohla vyvolat mírné začervenání či svědění. Pokud neodezní za 3–5 dní, není pro vás vhodná.

Manuál

Možná vám bude příjemnější zařadit do své obvyklé péče noční krém, když bude mít pokožka klid na regeneraci, využije látky naplno. Podzim provázejí stresy z úbytku denního světla, které spolu s chladnými dny kradou tváři svěžest. Šedý závoj ustoupí při pravidelném večerním čištění pleťovou vodou s niacinamidem. Jestli se vám touhle dobou pravidelně zhorší mastnost pleti a zvětší póry, povolejte zmatňující denní krém.

Omlazující doteky: zapojte vlastní ruce

Lymfatická masáž obličeje vrátí tváři svěžest a nastartuje regeneraci. Pusťte si relaxační hudbu a pohodlně se usaďte, zhluboka dýchejte. Pokožku hlaďte jemně, nevytahujte ji, nechte dlaně pouze klouzat po povrchu. Začněte tahy od čelisti po krku směrem dolů. Potom špičkami prstů promasírujte klíční kosti. Hlaďte znovu krk a začněte pohyb na tvářích. Ukazováčky kreslete kroužky kolem očí. Přitlačte u vnitřních koutků. Prsty přesuňte pod oči a jemně poťukávejte. Ukazováčky vykreslete cestu od očí, za ušima a na krk. Zakončete jemným promačkáním klíčních kostí.

Zdroj: Vlasta.cz, https://www.wellandgood.com/vitamin-c-and-niacinamide/ https://www.youtube.com

Související články