Zdroj: Youtube

Naordinujte si vlasovou masku každý týden. Sedm dní totiž vydrží hlídat pramínky, na které útočí mráz, vítr i suchý vzduch v místnostech, které se vytápějí. Vyberte si den, kam se vám delší hýčkání vejde. Užívejte si ho jako pobyt v lázních. Vlasy se budou lépe česat a zkrásní.

Pod pokličkou

Složení masek má vyšší koncentraci, proto se musí nechat působit na vlasech delší dobu. Celému procesu pomáhá, když se vlasy krémovým složením bohatě obalí a vytvoří se prostředí, které je podobné sauně. Především poškozené vlasy mají šupinatý povrch a teplo přispěje k tomu, aby se blahodárné látky dostaly do hloubky a zakotvily tam.

Létající pohroma

Elektrizování k zimě patří, ale neházejte flintu do žita. Lépe mu odolávají pramínky bohatě hydratované. Jakoukoliv maskou, která posiluje vodní režim, vlasy posílíte, a tak můžete klidně vybírat podle stavu peněženky. Záleží totiž nejen na složení, ale také pravidelném používání. Pokud investujete do luxusní masky ze salonu, ale budete si ji šetřit, tedy oddalovat dobu použití a nanášet jí málo, může mít horší efekt než dostupnější kousek z drogerie. Osvědčené složky, které posilují hydrataci, jsou například aloe vera a okurka, které se hodí i pro slabé vlasy, které po použití masky často plihnou. Intenzivní, ale nezatěžující efekt projeví kyselina hyaluronová, která je ve vlasové péči nováčkem.

Suché vlasy

Sem patří vlasy suché od přírody, kudrnaté vlasy, ztrátu lesku a zacuchávání ale často projevují i vlasy normální. Hydratace pro ně na míru musí mít prodloužený účinek, aby dodané složky pramínky napojily až do dalšího použití masky. Což znamená přidat do složení také látky, které budou na povrchu vlasů fungovat jako brána, která vodu nepustí ven. Funguje kapka rostlinného oleje. Lehčí, ale pečující je například olivový olej. Silnější efekt projeví arganový olej. Prodlouženou péči suchým pramínkům dodají také keratin a výtažek z hedvábí.

Z kuchyně

Nakrájejte do mixéru jeden banán, přidejte dvě lžičky jogurtu a lžičku medu. Rozmixujte na hladkou kaši, naneste na suché konečky a zabalte do fólie na 20 minut. Smyjte šamponem.

Lámání a třepení konečků

Jasný signál, že spodní část vlasů je poškozená. Nápravu zjedná speciální maska, ve které se míchají hydratační, výživné a ochranné látky ve vysoké koncentraci. Péče má postupný léčebný efekt, což znamená, že se vlasy zkrášlují o trochu víc s každým dalším umytím. Cíleně na narušené části vlasů se používají také čisté oleje. Tekuté se před nanášením nahřívají ve vodní lázni, ty tuhé, například bambucké máslo nebo kokosový olej, se používají rovnou.

Krok za krokem

Maska patří na umyté vlasy. Před mytím je rozčesejte, aby se blahodárné látky dostaly na každý vlas. Po opláchnutí šamponu vlasy lehce prosušte ručníkem. Maska se obvykle nenanáší ke kořínkům, ale do délek, asi 5 cm od hlavy a dále. Dodržte dobu působení, obvykle 5–15 minut. Důkladně opláchněte.

Rady navíc

  1. Pokud nemáte vlasy příliš poškozené, aby je česání namokro poničilo, po nanesení masky pramínky pročešte hřebenem.
  2. Koncentrované olejové masky se nanášejí na 20 minut před mytím, smývají se šamponem.
  3. Profesionální hýčkání vytvoříte, když hlavu s nanesenou maskou zabalíte do ručníku namočeného do horké vody.

Zdroj: https://vlasta.cz, Youtube.com, https://doctor.ndtv.com/living-healthy/dry-and-frizzy-hair-in-winter-try-these-homemade-masks-for-smooth-and-shiny-hair-2339973, https://better-notyounger.com/blogs/the-better-blog/can-a-hair-mask-help-winter-hair-fall

Související články