Nesmrtelné černé

Černá barva prý zeštíhluje, ale jejím hlavním bonusem je vytříbená elegance. Černé plavky jsou hodně sexy, působí luxusně a dokážou opticky zeštíhlit, proto se jich hlavně ženy v letech nemohou nabažit.

Rafinovaná geometrie

Šikmé a příčné pruhy, podélné lampasy a atraktivní geometrické vzory umí zformovat postavu téměř k absolutní dokonalosti. Tmavé lampasy na bocích a barevně odlišené široké pásky v pase dokážou i v případě, že máte klasickou rovnou chlapeckou figuru, napodobit postavu typu přesýpacích hodin.

Zvýrazněné poprsí

Vzory na hrudníku zvýrazní ženské tvary, stejně jako široké příčné pruhy, mašle nebo volány. Pokud se za svůj méně vyvinutý hrudník stydíte, zaměřte se na lem kolem výstřihu a klasickou „vodu“, uvidíte, velikost se dá zvětšit až o dvě čísla.

Řasení a sklady

Efektivní řasení na bocích a bříšku, překřížený horní díl ve stylu zavinovačky nebo pravidelné příčné sklady dovedně skryjí nějaký ten faldík nebo povislou kůži. Vyberte si takový střih, který zvýrazní vaše přednosti, zatímco nedostatky lehce zamaskuje.

Malířské plátno

Jemné květinové motivy, výjevy z buše, ale i abstraktní barevné potisky upoutají pozornost okolí a zároveň rozbijí velkou plochu. Proto se jich v případě plavek vcelku nebojte. I s potisky se dá kouzlit, pokud mix kvítků ozdobí třeba jen boky a střední pruh zůstane jednolitý, zeštíhlující efekt vás mile překvapí.

Tmavý spodek

Využijte zeštíhlovací efekt tmavých barev a vyberte si plavky, které mají tmavší spodek a světlejší nebo pestrobarevný výrazný vršek. U plavek vcelku to platí dvojnásob.

Vykrojené nohavičky

Že vám příroda nenadělila extra dlouhé nohy? Nevadí. Sáhněte po plavkách, které mají stahovací tkaničky na bocích. Vykrojení nohaviček si tak snadno nastavíte a čím výš se v rozparku odvážíte, tím delší nohy budete mít.

2 v 1, to jsou tankiny

Tankiny ženy v letech milují! Pokud nechcete vystavovat na odiv větší bříško, tankiny jsou jasnou volbou. Vršek od tankin můžete nosit i sólo, ale určeny jsou především na pláž. Topy mohou být různě dlouhé, projmuté, podkasané nebo nařasené. Když si přes tankiny přehodíte lehounkou zavazovací sukni, můžete jít z pláže rovnou do baru.

Plavkové šaty a sukně

Kalhotky s našitou sukní nebo rovnou plavkové šaty sluší ženám s bytelnějším pozadím, které tak vtipně zamaskují. Plavkové šaty vymodelují vaši postavu k dokonalosti, lichotí totiž jak štíhlé figuře, tak i postavě plnoštíhlé. Pokud jste třeba nedávno (i dávno) prodělala lékařský zákrok, který nechal na vašem těle viditelné stopy, nebo je vám nepříjemné odhalovat určité partie, můžete se na ně stoprocentně spolehnout. Výhodou je také možnost převléknout si mokré kalhotky bez návštěvy šatny.