Tankini, tedy set plavkového topu a kalhotek, sluší každé figuře, ale ženám s postavou typu jablko, tedy soudkovitým trupem, rozhodně daleko více než bikini nebo uplé jednodílné plavky. Se střihem topu se dá kouzlit, dokonce si můžete vybrat i horní díl s rukávky, pokud si to situace žádá. Nejoblíbenějším střihem se zdá být ten zavinovací, který vykouzlí krásný dekolt a díky mírnému řasení na bocích a bříšku skryje případné faldy. Nosí se i prostřihy na boku a top sešitý z několika dílů v kontrastním barevném provedení, který rozbije celistvou plochu.

Šaty a sukně do vody i do baru

Perfektně vypadají také plavkové šaty, které unosíte i v plážovém baru. Nemusíte si pak lámat hlavu, jaké pareo k plavkám zvolit, prodloužené šaty to jistí. Moderní jsou také plavkové sukýnky, které mají všité nohavičky, v těch si můžete případně zahrát i plážový volejbal bez rizika, že vám bude něco nemístně vykukovat nebo přetékat.

Přemýšlejte

Tankini a plavkové šaty bývají často zkombinované s kalhotkami s vysokým pasem, které zploští bříško a zpevní boky. Často mívají zeštíhlující efekt à la stahovací prádlo, důležité je ale zvolit správnou velikost. Pokud se chcete v plavkách cítit skvěle a skrýt nějaký ten drobný nedostatek, sáhněte po plavkovém tankini topu s potiskem. Takový mírně vypasovaný top s průstřihem mezi prsy a integrovanou podprsenkou s nastavitelnými ramínky okouzlí i ty nejnáročnější zákaznice.

Pohrajte si s kombinacemi

Výhodou těchto typů plavek je především to, že některé modely prodávané v setu můžete vtipně kombinovat a vytvářet tak zajímavé plavkové kreace. Top si můžete obléknout i na ven třeba ke kolové sukni, naopak sukýnku přibalit na sport nebo na kolo přes cyklistické legíny s vložkou.