Dlouhé šaty sluší hlavně vyšším ženám, ale to neznamená, že v nich nemůžete zazářit s výškou 160 cm. Jen je třeba zvolit správný střih a materiál a obout boty na vyšší platformě nebo podpatku. Pečlivě vybírejte také potisk, ve velkém vzoru se menší postava může „utopit“ a ta korpulentnější zase opticky nabrat kila. Dlouhé šaty ovšem mají tu nespornou výhodu, že se v nich nemusíte pořád kontrolovat, popotahovat sukni, zatahovat bříško a být navlečená ve stahovacích kalhotkách.

Na ramínka nebo s rukávkem?

Nemáte-li pracky jako Otto Zaremba, klidně si v létě dopřejte šaty na ramínka. Koneckonců na pláži nikdo nějaký ten povislý fald neřeší a opálená pokožka dělá divy. Pokud ale chcete nosit maxi šaty do práce, raději sáhněte po modelu s rukávky. Ty můžou být prostřižené a vzdušné, nebo ve formě volánku, který nikde neškrtí a umožní vašemu podpaží dýchat. Klidně vsaďte na průsvitný materiál a vrstvení, šifon a transparentní krajka leccos zamaskují a přitom působí odlehčeně.

Střih můžete upravit třeba pomocí pásku

Se střihem si můžete pohrát. Někdy se cítíte na volný model, pak je prima nechat šaty volně splývat. Chcete-li vyzdvihnout proporce, není nic jednoduššího, než šaty přepásat tenkou stuhou, různobarevnými tkaničkami smotanými do sebe nebo klasickým páskem. Ten můžete nosit kolem boků a šaty ve spodní části podkasat. Šaty střižené pod prsy by měly přirozeně splývat, sluší jim proto bavlna, viskóza a jemné strečové úplety. K létu patří i šaty ve stylu antické řízy, které unosíte i na večírky a plesy. Hitem jsou také dlouhé košilové šaty, které můžete nosit rozepnuté jako vršek přes šortky nebo džíny.

Slušet vám budou drobné vzory

Řeknete si, že velká plocha unese velké potisky, ale výsledný dojem spíše zjemní potisk drobnější. Jemné kvítky, puntíky a tenké proužky působí decentně, pokud chcete přidat trochu extravagance, vyberte si šaty s nepravidelnými „máznutými“ potisk jako z pera malíře. Ale nosí se i jednobarevné minimalistické šaty, které stačí oživit barevnou kabelkou nebo střevíčky.

ZDROJ: https://vlasta.cz