O tom, zda jsou extra dlouhé šaty vhodné i pro menší ženy, se diskutuje na módních portálech stále. Ale žádné dogma zřejmě neplatí. Pokud jste menšího vzrůstu a tyhle šaty vás prostě baví, klidně si je oblékejte každý den. To, že vám trochu uberou na už tak menší výšce, určitě víte, na druhou stranu – to, co nosíme, by nám mělo být pohodné a měly bychom se v tom cítit hlavně samy sebou. Takže se vykašlete na obecné poučky a vyberte si šaty, které vám budou slušet vaší optikou, tedy při pohledu do zrcadla. A jestli je vám i zrcadlo jedno, jste šťastná žena, a tak je to správně.

Centimetry doženete podpatky a klínky

Kdyby vám náhodou opravdu vadily ubrané centimetry, vyřešíte je šmahem. Vysoká surovka, podpatky, klínky a jehly jsou tu pořád, záleží jen na tom, v čem se vám bude pohodlně chodit městem. Koneckonců, když už i menší muži mají možnost koupit si boty na podpatku, který je vtipně skrytý přímo v podrážce, proč byste se měla stresovat nějakým tím optickým centimetrem navíc, který vám přidají právě super boty.

Skvělý střih je základem úspěchu

Chcete-li být letos opravdu trendy, určitě si pořiďte dlouhé šaty alespoň s jedním volánem. Ideálně kolem lodičkového výstřihu s gumičkou, který pak můžete nechat spadnout ležérně z ramen, přičemž gumička udrží výstřih tam, kde má zůstat. Nebo zvolte šaty s volánem našitým dole, širokým a jen zlehka nařaseným. Nosí se i splývavé šaty kopírující siluetu s vysokým postranním rozparkem. Šaty střižené pod prsy jsou další oblíbenou volbou, ale pokud máte napěchovaný dekolt, paradoxně vám přidají i na objemu břicha. Ženy s plným hrudníkem by proto měly volit spíše áčkový střih šatů s výstřihem do V nebo zavinovací modely ve stylu kimona. Do módy se vrací také plisování a asymetrický střih. A potisky? Ano, ano, ano…