Pro domácí pohodu

V hebkém balení se nemusí samozřejmě skrývat jen oblečení. Radost vám udělá měkký přehoz přes postel, heboučký pléd, do kterého se zachumláte na chalupě, ale i nějaký nový dekorační polštář či povlečení z beránka, na které za dlouhých zimních nocí nedáte dopustit. A užijete si ho mnohem víc než nový svetr nebo šaty. Také vybavení do koupelny se počítá. Luxusní ručníky a osušky, které vydrží stále barevné a v kondici, jsou jako dárek k nezaplacení. U těchto praktických dárků totiž nehrozí, že vám přesně nepadnou, stačí jen zvolit vhodný dekor a příjemný materiál a máte vyhráno.

One size aneb na velikosti pro tentokrát nezáleží

Když už se pustíte do výběru oblečení a nemáte své blízké zrovna dvakrát v merku nebo mají na stará kolena nekonfekční velikost či proporce, vybírejte takové dárky, u kterých je nějaké to číslo sem či tam fuk. U mužů pak tedy půjde opravdu o doplňky typu šály nebo volnějšího svetru, i když pozor – délka rukávů může jednoho potrápit. To s ženami je to o něco jednodušší, spadlá ramena jsou v módě, vykasané rukávy taky, přízová tunika může sahat až těsně nad kolena, a taky bude trendy. Velmi univerzálním kouskem je pak pléd. Nejenže se opět vrací do módy, ale mezi luxusními „měkouši“ letos vede. Chcete-li se trochu praštit přes kapsu, pořiďte moderní babičce kašmírový nebo vlněný pléd a máte vystaráno. V nadčasovém kousku bude zářit několik dalších let.

Měkouše, co nekouše

Každý dárek, natož ten vánoční, má přinést radost. Obdarovanému především, ale darovanému také. Proto se snažte vybírat pečlivě a nekupujte blbosti jenom proto, že se od vás nějaký ten dárek čeká. Jestliže si s výběrem nechcete dát práci, vykašlete se na překvapení a darujte voucher, ať si každý může vybrat podle svého gusta. Se špatně vybraným dárkem třeba prarodičům budete mít stejně nejvíc nepohody vy – reklamace, výměna a hlavně oboustranný smutek z toho, že to zase neklaplo. Nebo si nechte poskládat jídelní a „picí“ koš, tím nemůžete nic zkazit. Hlavně si ty vánoční svátky užijte v klidu!