Mikině s kapucí neboli „hoodie“, součásti stylového looku náctiletých, přichází na chuť stále více žen středního věku. Může za to hlavně obliba mikinových šatů, které mají dost často právě kapuci.

Ta může sloužit jako pouhá ozdoba, která, když vykukuje zpoza džísky nebo bomberu, nemá chybu. Pokud budete odvážná a vezmete si mikinu s kapucí třeba pod elegantní sako nebo kabát, budete hodně cool.

VIDEO: Jak složit mikinu s kapucí? Podívejte se!

Zdroj: Youtube

V délce pod zadek

Hodláte-li nosit sportovní mikinu s kapucí do města, vsaďte na prodlouženou délku. Nejenže zakryje objemnější pozadí, ale bude vám v ní opravdu teplo a nebude vám táhnout na záda, i když si na chvilku sednete na lavičku v parku nebo s drinkem na terasu.

Kapuci si můžete kdykoli sundat a shrnout do ruličky, takže vám ochrání zátylek, ale přitom neponičí účes.

Společensky

Velmi trendy jsou elegantní přízové nebo saténové mikiny, kdy kapuce supluje atraktivní a neotřelý detail. Můžete je nosit i ke společenským širokým kalhotám, přes šaty nebo k plisované sukni, hravě pojatá kreace nikoho neurazí, ale rozhodně nadchne.

A vy tak dáte najevo, že máte módu v malíčku a nebojíte se experimentovat s mladistvým lookem i v pokročilém věku.

Sportovně

Pokud ráda běháte nebo chodíte na dlouhé procházky přírodou, tenhle kousek oblečení je pro vás ideální volbou právě v zimě. Kapuce přes uši je mnohdy lepší než čepice, dobře se pod ni vejdou třeba sluchátka.

Když si k ní natáhnete nákrčník, budete chráněná proti větru, přece jen čepice vám krk ze zadní strany nezakryje, kdežto kapuce naprosto dokonale.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články