O mikině s kapucí neboli tzv. „hoodie“ jsme za lockdownu psali několikrát. Může za to hlavně obliba mikinových šatů, které mají dost často právě kapuci. Ta slouží často jako pouhá ozdoba, která když vykukuje zpoza džísky nebo bomberu, nemá chybu. Pokud budete odvážná a po vzoru Justina Biebera při udílení hudebních cen MTV 2021 si vezmete mikinu s kapucí pod elegantní sako a dáte kapuci prostor, budete evidentně hodně cool.

Sportovně

Ale pojďme se na mikinu s kapucí podívat z čistě praktického úhlu. Pokud třeba ráda běháte, tenhle kousek oblečení je ideální volbou právě na podzim. Můžete se někde „zaseknout“, ochladí se a za kapuci přes uši budete ráda. Možná je lepší než čepice, dobře se pod ni vejdou sluchátka. Když si k ní vezmete nákrčník, budete chráněná proti větru, přece jen čepice vám krk ze zadní strany nezakryje, kdežto kapuce naprosto dokonale.

V délce pod zadek

Hodláte-li nosit sportovní mikinu s kapucí do města, vsaďte na prodlouženou délku. Nejenže zakryje objemnější pozadí, ale bude vám v ní opravdu teplo a nebude vám táhnout na záda, i když si sednete na lavičku v parku nebo využijete poslední teplé podvečery k posezení na hospodské zahrádce či doma na terase. Kapuci si můžete kdykoli sundat a shrnout do ruličky, takže vám ochrání zátylek, ale přitom neponičí účes.

Společensky

Velmi trendy jsou elegantní přízové nebo saténové mikiny, kdy kapuce supluje atraktivní a neotřelý detail. Můžete je nosit i ke společenským širokým kalhotám, přes šaty nebo k plisované sukni, hravě pojatá kreace nikoho neurazí, ale rozhodně nadchne. A vy tak dáte najevo, že máte módu v malíčku a nebojíte se experimentovat s mladistvým lookem i v pokročilém věku. A to ocení i vaše vnučka!