Příjemný a lehký materiál boduje

Tzv. wide leg střih kalhot, kdy se nohavice rozšiřují od nejširší části stehna nebo hned od pasu, sluší hlavně vyšším postavám. Nějaké to kilo navíc snesou široké kalhoty ze splývavých materiálů, bez zbytečného zdobení, sámků nebo nabírání v pase. Zvolte střih nohavic, které nejsou extrémně široké a mají třeba nenápadné puky. Vsaďte na velmi lehké látky, jako je hedvábí, viskóza nebo jemná příze, ty vám velmi jemně obkreslí siluetu a budou se kolem těla lehce vlnit při každém pohybu.

Palazzo kalhoty

Široké kalhoty dlouhé až na zem nesou označení palazzo. Mívají buď široký rovný střih, nebo se nohavice směrem dolů ještě více rozšiřují. Nejlépe vypadají s teniskami nebo sandály na ploché podrážce, ale pokud jste moc nenarostla, je třeba centimetry dohnat pomocí platforem, klínků nebo podpatků. Top je lepší zvolit upnutější, aby toho objemu nebylo na jeden outfit až moc. Velmi žensky vypadají poloprůhledné blůzky, jednoduchá uplá tílka nebo přízové roláky. Když už si třeba kvůli postavě vyberete top volnějšího střihu, určitě ho noste zakasaný do kalhot. Abyste se v širokých kalhotách necítily jako v pytli, noste k nim bundu do pasu, kratší sáčko nebo bomber.

Vosí pas

Naprosto nevhodným typem jsou bokovky s extrémně širokými nohavicemi. Široké kalhoty by totiž měly mít vysoký pas, abyste mohla zvýraznit siluetu třeba silnějším páskem. Opticky vytvořit iluzi vosího pasu a dlouhých nohou lze jednoduše, i proto možná poslední dobou vítězí široké nohavice nad slim střihy právě u mladších ročníků. V nových kolekcích najdete čím dál tím častěji i střih flared, tedy kalhoty, jejichž nohavice se mírně rozšiřují. A na co si musíte dát pozor především? Abyste si na široké nohavice nešlapala.