Boty na podpatku vystřídaly pohodlné polobotky na surovce, městské pohorky a tenisky. Ty, které nesou obecný název sneakers, nás baví už pár let. Mají vyvýšenou tvarovanou podrážku a kopírují ryze sportovní boty.

První boty ve stylu sneakers se objevily již na konci 19. století, kdy se nosily boty výhradně s gumovou podešví. Říkalo se jim plimsoll shoes a neznaly rozdíl mezi pravou a levou – stejný mustr se používal pro levé i pravé chodidlo. Sneakersky, jak je známe dnes, byly určeny pro sportovce, ale v 80. letech se začaly ukazovat také v ulicích. Boom pak přišel v roce 1985, kdy se Michael Jordan ukázal na hřišti v modelu Nike signovaném jeho jménem.

Sneakersky můžete nosit ke všemu, hodí se k džínám, plisované sukni, lehkým šatům a třeba i ke kostýmku nebo obleku. Jak tedy sportovní boty zakomponovat do elegantních outfitů? Několik tipů vám dnes přinášíme.

Sneakers v byznys vydání

Tady doporučujeme ubrat na barvách a obout si na nohy černé nezdobené sneakersky sladěné s barvou kalhot. Oblékněte si model se 7/8 délkou nebo standard, nahoru bílou košili, šedé nebo černé sako a byznys kabelku. Budete působit reprezentativně a střízlivě i v teniskách.

Bílá klasika

Klidně můžete obout sneakersky na nižší platformě. V kombinaci s hladkou světlou košilí a šedými károvanými kalhotami sahajícími po kotníky nebo do poloviny lýtek vytvoříte šmrncovní byznys outfit. Ale bílé tenisky budou působit svěžím dojmem i k džínám, sportovní sukni nebo k romantickým šatům po kotníky.

Na procházku

Zkombinujte bílé sneakersky s barevnými šaty s originálním potiskem. Ideální je, když barva vzoru navazuje na prvky na botách – díky tomu bude celek působit harmonicky. Nebo si vezměte květovanou kolovou sukni sahající po kolena, hladký top či halenku v neutrální barvě a kabelku v podobném tónu.