Jednobarevné kousky se skvěle kombinují

Ano, i takhle se dá minimalismus pojmout. V naší galerii najdete pestrou přehlídku střihů, vesměs over size, které můžete nosit léta bez ohledu na váhové výkyvy. Většinou se jedná o modely, které se skvěle kombinují, neboť jsou striktně jednobarevné, ale nebojte se, nuda to být nemusí. Černou a bílou doplňují i sytější barvy, jako jo kabaltově modrá nebo jasně červená. Všechny střihy mají nějaký atraktivní detail, ať už nařasení, prostřihy, asymetrické zakončení nebo třeba výrazné rukávy.

Na nákupech přemýšlejte

Minimalismus sám o sobě nabádá k omezení nákupu oblečení a k tomu, abychom při nákupech přemýšlely "za roh„ a nenechaly se strhnout nějakým módním výkřikem, který nás za pár neděl přestane bavit. Klade důraz na kvalitu kupovaného oblečení a také udržitelnost. A odrazuje od nákupu oblečení s nesmyslnými nápisy, potisky, přehršlí volánků a fiží. Minimalistické oblečení se ale drží nenápadného, přesto stylového designu. Vynechává přemíru zdobení a doplňky omezuje na minimum. Takové oblečení se dá snadno kombinovat, působí střídmě a čistě, přesto z něho můžete vytvořit trendy outfity, které budou nepřehlédnutelné.

Drobný detail dělá divy

I obyčejné bílé tričko s krátkým rukávem může mít neotřelý střih, třeba díky zajímavému výstřihu nebo našité kapse. Jednoduché šaty rovného střihu můžou mít nezvykle střižené rukávy, volné culottes s vysokým pasem můžou zaujmout sklady a v tradiční bílé košili s atypickým stojáčkem zabodujete i při obchodním jednání. Šaty pytlovitého střihu se spadlými rameny můžete nosit hned na několik způsobů, s páskem jako výkřik elegance nebo volně ke kalhotám coby módní ikona.

ZDROJ: https://vlasta.cz