Křivák na motorku i na koncert

Oblečení s třásněmi… Co vás napadne hned na první dobrou? Samozřejmě kožená bunda a od ramen po lopatky našitý pruh třásní. Stále ji nosí motorkáři a rockeři, některé módní značky daly obdobě klasického křiváku s třásněmi šanci i vloni. Přiznám se, že jsem si jednu takovou bundu, ovšem z černé džínoviny, pořídila taky. A slavím s ní velký úspěch.

Šaty „charlestonky“

Dalším velkým hitem pár let zpátky byly šaty ve stylu kabaretních vystoupení, kdy hodně frčel charleston. Osobně se mi móda 30. let líbí dodnes, "charlestonky" a čelenky s pravými pery mají něco do sebe, i když dnes se takhle obléknete maximálně na maškarní nebo tematicky laděnou party, kde je třeba dodržet dress code. Ovšem novodobé šaty s třásněmi, nejčastěji rovného střihu, na tenká ramínka a se záplavou třásní našitých v řadách pod sebou, se sem tam ve výlohách obchodů objeví. Nechala bych tyto výstřelky mladším a zálibu v třásních dávala najevo spíše na doplňcích.

Ovšem ponču třásně sluší

Model, který třásně snese, je klasické pončo. K jeho rozevlátému střihu třásně pasují, stejně tak jako k domácímu župánku nebo kimonu, které si můžete vzít i do společnosti. Pokud si na sebe obléknete model s třásněmi, musíte být velmi obezřetná, čím takový výrazný kousek vyladit. Tady platí bezesporu, že méně je více. Nosí se i přízové šaty nebo sukně zakončené lemem z třásní, ale na nošení takových kousků musíte mít sakra sebevědomí. A zároveň jistou dávku sebereflexe.

Kupte si raději kabelku

Dalším aktuálním trendem jsou trička, která vypadají, že jste si spodní lem sama rozstříhala a jednotlivé proužky látky zavázala na uzlíky. Opět – takový atypický kousek bude slušet vnučce, vy se raději zaměřte na kabelky a boty, společenské topy, vesty nebo bundičky v tlumených barvách, kde nebudou třásně dominantním, ale jen lehce zdobným prvkem. Ale vraťme se k těm kabelkám! Messenger s širokým popruhem přes rameno, na kterém jsou našité třásně, je absolutním módním hitem. Stejně tak i velká taška s masivním uchem, kterou zdobí přívěsek s třásněmi. A klasické mokasíny? Těm tradičním ozdoba s třásněmi na nártu nemůže chybět.