Protože bílá ale opravdu trochu rozšiřuje, vyhýbejte se partiím, které jsou problematické a nechcete na ně upozorňovat. Nechte ji naopak vyniknout v celé její kráse všude tam, kde jste si jistá. Nebo zvolte over size kousek, třeba široké šaty dlouhé dlaň nad kolena, a vystavte na odiv opálené štíhlé nohy. Ale i s dokonalou figurou zapomeňte na bílé legíny, v těch neudělá parádu ani topmodelka, takový model je už zkrátka out!

Mixujte různé druhy materiálů

Bílá létu opravdu sluší, proto se do ní klidně oblékněte od hlavy až po paty. V monochromatickém bílém outfitu vám to bude slušet, zvlášť když namixujete v rámci jednoho modelu více materiálů. Zkombinujte látky s rozličnou strukturou, které právě v bílém provedení dokonale vyniknou. Pro parné dny vybírejte modely z přírodních materiálů, jako je bavlna, len, hedvábí nebo poslední dobou tolik oblíbená madeira.

Čistý design

Bílá vynikne na halenkách, asymetrických topech, podkasaných tílkách, rozevlátých šatech i krajkových sukních. Top letním kouskem pak bude bílý overal, třeba se zkrácenými nohavicemi. Pokud máte přece jen korpulentnější spodek, vyberte si raději volné šaty nebo tmavší šortky a do nich ledabyle zastrčte bílou košili. Do práce můžete obléknout elegantní pouzdrové šaty nebo sukni, návrat na výsluní slaví i bílý kalhotový oblek. K vodě se můžete víc odvázat a pořídit si rozevláté šaty v boho stylu, nebo hedvábné bílé kimono přes plavky.

V romantické bílé halence zabodujete i na pracovní schůzce

Velmi žensky a pohodově působí kombinace romantické bílé halenky se sukní nebo s kraťasy s vysokým pasem. Ty můžete obléknout i do kanceláře, pokud vám to proporce dovolí. Vsaďte na střih á la sukně, tedy s širšími nohavičkami a sklady. Doporučujeme zůstat umírněnější, co se týče délky nohaviček, i když by minišortky některé kolegy možná potěšily, pracovní dress code s nimi v běžném pracovním prostředí nepočítá.

Bílé doplňky nemají chybu

Pokud si na outfit vyladěný celý do bílé netroufáte, nebo vám zkrátka není po chuti, sáhněte alespoň po bílých doplňcích. Sandálky, menší kabelka do ruky nebo messenger přes rameno, ale i klobouk dodá vašemu modelu letní nádech. Kombinace black & white stále frčí, ale bílá se skvěle doplňuje i s pastelovými tóny nebo se světlounce šedou či tělovou. Příjemné je také spojení bílé s modrou džínovinou.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články