Černá s černou

Černá se hodí ke všemu a dokáže opticky zeštíhlovat, ale celočerné outfity mají také schopnost zvýraznit vrásky nebo kruhy pod očima a člověk v nich vypadá bledší, než ve skutečnosti je. Pokud už sáhnete po černém outfitu, je dobré ho takzvaně rozbít nějakým barevným doplňkem, ať už jde o boty, kabelku, nebo třeba rtěnku.

Beztvaré oblečení

Mnohé ženy, které mají třeba nějaká kila navíc, mají občas tendence halit se do beztvarého oblečení v domnění, že jim to pomůže, jenže opak je pravdou. Ať už jsou to volné kalhoty, sukně nebo halenky, tak rozhodně vás to nezeštíhlí, ale ještě navíc vám to zbytečně v celkovém dojmu přidá roky. Lepší je hrát si se siluetou a tvary a zvýraznit přednosti postavy.

Nepadnoucí podprsenka

Nevhodná velikost podprsenky dokáže ženu také velmi postaršit. Zvlášť pokud prsům neposkytuje dostatečnou oporu a ty vlivem gravitace plandají někde u pupíku. Nesprávně zvolené prádlo vede také k tomu, že se hrbíme. A to nám na věku rozhodně neubere.

Výrazné náhrdelníky

V tomto případě samozřejmě záleží na konkrétním kusu bižuterie a na tom, jak je zakomponován do celého outfitu, ale obecně lze říci, že lacině vypadající mohutné korálkové náhrdelníky kolem krku nejsou zrovna v módě. Lépe a mladistvěji budete vypadat, pokud sáhnete po minimalističtějších špercích, které se vám také budou snadněji kombinovat.

Brýle ze supermarketu nebo z drogerie

Brýle dokáží obličej jejich nositele hodně změnit, proto je potřeba je pečlivě vybírat. Nejlépe v optice, kde vám s výběrem pomohou. Většina modelů ze supermarketu nebo drogerie nevypadá moc dobře a ve čtyřiceti v nich můžete klidně vypadat, jako byste měla padesátku už dávno za sebou. I v optice můžete pořídit cenově dostupné brýle, které vám navíc vydrží i roky.

Zamrznutí v čase

Trendy odcházejí a zase se vrací a neustále čerpáme i z minulosti. Chybou, která vás dělá zbytečně starší, ovšem může být, když zamrznete v čase a oblékáte se stále stejně. Třeba ve stylu sedmdesátých nebo osmdesátých let. Než být zahalená do retra od hlavy v patě, je lepší kombinovat ho s novějšími kousky.

Bolerka

Mnohé ženy, které si myslí, že už jim jejich paže nedovolují šaty bez rukávů, si takové šaty stejně oblečou a ruce maskují bolerkem. To nejenže většinou pokazí dojem z celého modelu, ale také zbytečně postaršuje. Určitě je vhodnějším vybírat rovnou šaty s rukávy. Stylových kousků je v nabídce obchodů celá řada. Anebo se nebát a jít s kůží na trh, dost možná totiž váš problém není takový, jak si myslíte.

Ramenní vycpávky

Časy, kdy měla všechna saka ramenní vycpávky, jsou dávno pryč. Jak už ale bylo řečeno, trendy se stále vracejí, takže se dají takové kousky sehnat i dnes. S jejich nošením ale opatrně. Na mladších ženách, které neřeší věk, budou ramenní vycpávky vypadat určitě lépe a nebudou mít takový potenciál napáchat škody.

Zdroje: Vlasta, Soheather, Glam, Oprah, RD, Good House Keeping

Související články