Uctění památky Evy Zaoralové

Ceremoniál byl jako již tradičně v režii bratrů Cabanů, večer moderoval oblíbený Marek Eben a úvodní slovo měl samozřejmě prezident festivalu Jiří Bartoška. Ten vzdal hold dlouholeté kolegyni a bývalé umělecké ředitelce festivalu Evě Zaoralové, která bohužel letos v požehnaném věku 89 let zemřela. Kromě této vzpomínky si ji budou návštěvníci festivalu i herečtí kolegové připomínat po celou dobu konání akce výstavou, a také uvedením filmu Federica Felliniho Silnice, který měl pro ni osobně velký význam.

SymfoMIG bodoval na celé čáře

Po Jiřím Bartoškovi se ujal slova výkonný ředitel Kryštof Mucha a umělecký ředitel Karel Och, poté následovala dlouho očekávaná projekce romantického dramatu Superhrdinové od italského režiséra Paola Genovese. Ovšem pomyslnou třešničkou na slavnostním dortu byl velkolepý koncert SymfoMIG. Jak sám název napovídá, došlo zde k zajímavému propojení hudební skupiny Mig21 a Orchestru a Sboru Národního divadla. Dle velkolepého potlesku a ovací soudě, diváci byli výkonem hudebníků nadšeni.

Elegantní Livie Klausová a pestrobarevná Jiřina Bohdalová

Nás samozřejmě nejvíce zajímaly róby českých celebrit. Nepřehlédnutelná byla manželka samotného prezidenta festivalu archeoložka Andrea Bartošková v šatech s volány i bývalá první dáma Livie Klausová, která zachovala dekórum a zvolila jednoduché a elegantní černé šaty. Herečka Jiřina Bohdalová s vnuky dorazila v pestrobarevném kaftanu, Alena Mihulová se prezentovala jako čistá nevinnost ve sněhobílých uplých šatech s rozparkem.

Žádný velký módní výkřik nebyl na pořadu večera

Zapózovaly ale i ostřílené módní ikony jako Jana Plodková a Jitka Schneiderová. Jitka pro letošek zvolila umírněnou verzi tělového řaseného korzetu s vlečkou a k němu široké černé kalhoty, Jana se také v jednoduše střižených šatech příliš neodvázala. Po červeném koberci se prošly i další tváře známé z televizních obrazovek, třeba Hana Vagnerová, Denisa Nesvačilová, Tereza Ramba, Anna Fialová a Jenovéfa Boková.

Jitka Čvančarová nedorazila! Škoda

Všichni s nadšením očekávali příjezd Jitky Čvančarové, která je pověstná svojí odvahou a která dokáže výběrem šatů oživit každou společenskou událost. Přestože Jitka do poslední chvíle mlžila, jaké šaty na zahájení festivalu letos vynese, nakonec se jí bohužel fotografové a novináři nedočkali. Máme alespoň malou naději, že nás ohromí některým ze svých modelů v následujících dnech.

Večerními róbami těch dam, které si červený koberec náležitě užily, se můžete pokochat v naší galerii, na některé z oblíbených hereček a jejich dřívější karlovarské modely zavzpomínáme v příštích dnech.

ZDROJ: Profimedia, irozhlas, Kviff