Stoupněte si před zrcadlo a vyzkoušejte, který ze základních odstínů žluté vám prokáže službu a rozzáří váš obličej. Pokud to opravdu nepůjde a vám se bude zdát, že vám tahle barva bere jiskru z tváře a vy v ní působíte jako uschlá květina, zůstaňte v rámci oblečení u svých oblíbených barev a rozsviťte outfit žlutými doplňky.

Přizpůsobte žlutou pleti

Žlutá je jedna z nejobtížnějších barev a má velkou škálu odstínů. Pokud zvolíte špatný odstín, může tzv. „vytáhnout“ barvu z vašeho obličeje. Odstín žluté by měl odpovídat tónu vaší pleti – studený ke studenému, teplý k teplému. A přímo před zrcadlem je třeba zjistit, zda vypadáte lépe v jasných nebo měkkých tlumených barvách. Pokud má vaše pleť teplý odstín, volte zlatavě nebo banánově žlutou. Studené odstíny pleti zase skvěle ladí s citronově žlutou.

Běžné odstíny žluté

 1. Citronová – jeden z mála studených odstínů žluté se zelený podtónem
 2. Narcisová - klasická žlutá barva odpovídající barvě rozkvetlých narcisů
 3. Žloutková - sytá, zlatavě žlutá, přesně jako žloutek vajíčka od šťastné slepice
 4. Kanárková - světlounce žlutá, která nemá s kanárky nic společného
 5. Hořčicová – jak již název napovídá, jde o barvu klasické hořčice
 6. Banánová - jde o hodně studený podtón žluté

Jste podzimní, nebo jarní typ?

Pokud vám sluší zlatá barva, zřejmě budete intuitivně vybírat z teplých odstínů žluté. Medově žlutá je teplá, tlumená barva s nádechem do oranžova a hodí se pro podzimní typ. V banánově žluté je více bílé, proto je jasnější a sluší tzv. jarním typům. Citronově žlutá barva má modrý podtón a je vhodná pro zimní typy, je to jasná a studená barva.  Pastelová žlutá je také studená barva, ale tlumená, sluší hlavně zimním a letním typům a výborně ladí s ledovou blond hřívou.

Víte, co dokáže žlutá barva?

 • Zrychlit metabolismus
 • Posílit kreativitu
 • Povzbudit bdělost a koncentraci
 • Potlačit strach
 • Pomáhá při léčbě psychoneuróz
 • Zvyšuje krevní tlak, povzbuzuje puls a zrychluje dýchání

Neonově žlutá na pořadu letních dní

Neonově žlutá je velmi extravagantní a je možné ji bez skrupulí kombinovat s jinými neonovými nebo výrazně sytými barvami, jako je růžová, tyrkysová a mentolová. Velmi neotřelá a elegantní je v kombinaci s tlumenými barvami, jako je šedá, lahvově zelená a petrolejová. Pokud nechcete, aby byla žlutá moc výrazná, kombinujte ji s bílou. To je dobrý způsob jak žlutou nejprve vyzkoušet, jestli se v ní budete cítit dobře. Zvolte jeden kousek oblečení, který bude mít vzor v kombinaci žluté a bílé.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články