Máte pocit, že těch křížků na krku nějak rychle přibylo? Chytrou poučkou, že věk je jenom číslo, se ohánějí všechny sebevědomé ženy nebo ty, které tak chtějí působit. Ale co si budeme namlouvat, žádná velká sranda to není.

Tuk se ukládá na místech, o kterých jste donedávna neměla ani potuchy, a ať na sobě makáte sebevíc, kůže povoluje jako staré gumičky.

Neházejte flintu do žita, nějaký ten špíček navíc se dá prima zamaskovat vhodně zvoleným outfitem. Chce to jen trochu přemýšlet o tom, po čem ve skříni nebo v regálu s oblečením sáhnout.

Zdroj: Youtube

1. Zachovejte rovnováhu proporcí

Na proporce je třeba dávat pozor. Platí jednoduché pravidlo – pokud si obléknete objemnější vršek, chce to ubrat dole a naopak.

K volnější tunice oblékněte pouzdrovou sukni nebo užší nohavice, k širokým kalhotám nebo kolové sukni to chce projmutou blůzku nebo basic tričko.

Rovnováhu zkuste udržet, nejen co se týče střihu, ale také délky oblečení. K šatům po kotníky funguje kratší bolerko nebo bundička, ke kratší sukni zase delší projmutá košile nebo top s rantlem pod zadek.

2. Barvy kombinujte s rozmyslem

Ladění tón v tónu sluší i mladicím, ale dámám ve středním věku přidá i na tolik potřebné ležérní eleganci. Ono to zkrátka funguje, v outfitu se tak nic netluče a jednotlivé tóny se opticky slévají v celek.

Pokud si chcete užít barvičky a také je mezi sebou zkombinovat, řiďte se pravidlem svůj k svému. Teplé barvy jako červená, žlutá, oranžová patří k sobě, studené jako modrá, zelená a fialová jakbysmet.

Mezi neutrální barvy řadíme bílou, černou, béžovou a šedou a ty můžete libovolně kombinovat mezi sebou, ale i s jakoukoli z ostatních barev.

3. Vsaďte na mix kontrastních stylů

Někdy stojí za to se trochu odvázat, bez ohledu na věk nebo postavení. Pokud milujete rockerský styl a nějaký ten prvek chcete nosit i na obchodní jednání, zkuste tvrdé vyznění outfitu zjemnit.

Pod kožený křivák s druky oblékněte bílou halenku s vázačkou a kalhoty s puky, ke šněrovacím martenskám si klidně vezměte šifonovou sukni po kotníky a lehké sáčko.

Mix stylů se nosí, chce to jen popřemýšlet o vhodném střihu, aby vaše kreace neskončila v kategorii „velmi trapné“.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články