Délka nehraje roli

Pokud jste pyšná na svoje nohy, rozhodně není důvod, proč byste s úderem padesátky měla nosit šaty až po kotníky. V tomto případě je nejdůležitější, abyste se cítila pohodlně a sebevědomě. Jestli to bude v džínových bermudách do půli stehen nebo v pouzdrové sukni končící těsně pod koleny, je čistě a jen na vás.

Barvy jsou pro všechny

Radil vám někdo, abyste po padesátce nosila převážně černou barvu? Nesmysl! Ano, černá je elegantní a nadčasová barva, která do šatníku bezpochyby patří, ale rozhodně v něm nemusí převažovat, ať už je vám padesát, šedesát či sedmdesát. Podívejte se na britskou královnu Alžbětu II., která v pětadevadesáti nedá dopustit na barevné kostýmky a klobouky. Pokud se vám líbí růžová a cítíte se v ní dobře, klidně ji noste. Nikde není psáno, že je to barva, která sluší jen teenagerům.

Ruce nemusíte skrývat

Žádná tílka ani šaty na ramínka! Ruce by měly být zakryté. Další nesmysl. Pokud máte své paže ráda a nedělá vám problém je ukazovat, noste klidně kousky se špagetovými ramínky nadále. Až se v létě opálíte, budou takové květinové šaty s odhalenými rameny vypadat naprosto skvěle.

Džíny noste pořád

Další nesmyslnou radou je, že byste neměla nosit roztrhané džíny, nebo dokonce džíny jako takové. Když si pořídíte dokonale padnoucí džíny s decentním potrháním a ne s obřími dírami (takové trendy necháme teenagerům), tak do vašeho šatníku perfektně zapadnou. A i takové džíny mohou být součástí elegantního outfitu. Stačí k nim obléknout třeba hedvábnou halenku, rovně střižený blejzr a obout lodičky.

Bikin se nezbavujte

Pokud jste doposud byla zvyklá nosit dvoudílné plavky a cítíte se v nich dobře, rozhodně není důvod je po padesátce vyhazovat. Jen je důležitější víc než dříve, aby vám opravdu perfektně padnul jak horní, tak i spodní díl. Na to dbejte. A na příští dovolenou si k nim pořiďte třeba lehoučké kaftanové šaty.

Sečteno, podtrženo, žádnými přísnými pravidly se neřiďte. Nejvíce funguje to, když se budete cítit pohodlně, sebevědomě a atraktivně. V takovém případě můžete obléknout prakticky cokoliv. A pokud byste přeci jen chtěla svůj šatník po padesátce trochu upravit, rozhodně si pořiďte nadčasové klíčové kousky, jako jsou bílá košile, trenčkot, kožený křivák, pouzdrové šaty nebo stále stylový blejzr.