Hledáte pohodlnou a stylovou podzimní obuv, která vám v botníku vydrží více než jednu sezonu? Vsaďte na modely z pravé kůže! I když je počáteční investice do kožených bot vyšší než do jejich napodobenin, určitě se vyplatí. Pokud budete koženým botám věnovat patřičnou péči, budou vás provázet nejedním podzimem. Obuv z pravé kůže má schopnost se roztahovat a přizpůsobit se tvaru nohy, proto je na nošení velmi pohodlná. Takže neváhejte a běžte do kožených bot! Přírodní kůže je materiál, který při správné péči vydrží neskutečně dlouho.

Impregnujte o sto šest

Nezapomeňte novou obuv před prvním použitím naimpregnovat. Přípravků vhodných k impregnaci kůže je mnoho a seženete je v každém obchodě s botami. Jde většinou o spreje, kterými je třeba obuv postříkat minimálně dvakrát po sobě. V některých prodejnách obuvi nabízejí službu tzv. impregnačních boxů. Během minutky budete mít obuv chráněnou proti nepříznivým vlivům počasí, a to v každém ročním období. Výhodou boxů je i to, že vám ošetří nejen nově zakoupené boty, ale i ty, které máte zrovna na noze nebo v batohu.

Obuvnická hygiena

Nemyslete si, že koženým botám stačí prvotní impregnace a máte vystaráno na celou sezonu. Boty byste totiž měli (ideálně po každém příchodu domů) zbavit nečistot, nejlépe hadříkem a vlažnou vodou, při větším znečištění použijte kartáč. Pak je nutné boty vysušit a ošetřit nějakým vhodným přípravkem. Na oživení barev si vyberte nejraději takový prostředek, který je o odstín tmavší než bota. Nechte prostředek působit asi čtvrt hodiny a pak boty vyleštěte měkkým hadříkem nebo lešticím žíněným kartáčem. Na škodu rozhodně není ani používání napínáků, díky kterým si obuv zachová svůj tvar a proschne, aniž by se na kůži tvořily nechtěné vrásky a záhyby.

I boty potřebují odpočívat

Dopřejte svým botám relax minimálně tak dlouho, jak dlouho jste je měli předchozí den na nohách. Ideální odpočinek je 24 hodin, kdy boty vyschnou zevnitř a dají se do kondice.

Na co se můžete těšit?

V podzimních kolekcích najdete minimalistické nízké kozačky v černé barvě, hnědých a béžových odstínech a zemitých tónech, atraktivní šněrovací modely a chelsea obuv v minimalistickém designu nebo i s výšivkou. Velkým hitem jsou mokasíny na vyšším blokovém podpatku, kovbojské holínky a bagančata.

Zdroj: www.vlasta.cz

Související články