Rozhodně si pořiďte slušivé bílo-modré pruhované tričko. S čím ho zkombinujete, je jen na vás, nosí se k sukním i kalhotám všech délek i střihů. A když zakomponujete do outfitu také trochu syté červené, výsledný dojem bude dokonalý.

Po vzoru módní ikony

Klasické pruhované triko proslavila začátkem předchozího tisíciletí sama Coco Chanel. Módní tvůrci pak sáhli po doplňcích typických pro námořnické uniformy a nový atraktivní styl byl na světě. Pruhy a proužky v modré, bílé a červené hrají skvěle v kombinaci s jednobarevnými a střihově jednoduchými modely. Bílé plátěné kalhoty a šortky často zdobí zipy a druky z kočičího zlata, košile zase velké špičaté límce a ozdobné spony. Saka s dvouřadým zapínáním v tmavě modré nebo bílé mívají širší klopy a všechny modely trochu evokují golfovou módu posledních několika let, jen ta barevnost se trochu liší.

S pruhy se dá čarovat

A rozhodně nejde jen o ty podélné, které opticky prodlužují siluetu. I příčné pruhy mohou vyrýsovat vaše křivky až nebezpečně sexy. Pokud chcete opticky zúžit pas, najděte top se silnějším nebo odlišně barevným proužkem v těchto partiích, můžete si pomoci i páskem. Máte-li mindrák z úzkých boků a většího bříška, zaujměte výrazným pruhovaným lemem ve spodní části topu. Výborně fungují i různě zkosené plochy s pruhy napříč k sobě. Ležérně uvázaný šátek kolem krku nebo pirátská pokrývka hlavy dodají stylu šmrnc.

Nesmíme zapomenout na doplňky

Základem jachtařského modelu zůstává bílá a modrá, ale ani střípky červené by neměly na vodě nebo u ní chybět. Tahle jasná barva se perfektně vyjímá na doplňcích typu plážových kabel a páskových sandálků nebo žabek, stužek a šátků uvázaných ledabyle kolem pasu, krempy širáku nebo jen tak kolem krku. Svěží červenomodrobílá kombinace, pokud ji doplníte zlatými přezkami, sponami a šperky, působí velmi mladistvě a svěže. Velké oblibě se těší i lehké jachtařské větrovky, které se hodí i na podvečerní procházky městem. Plátěné plážové kabely s uchy z provazů, slamáky s různě širokou krempou, šperky na motivy plavby po širokém oceánu a hlavně mokasíny, espadrilky a žabky vyladí váš mariňácký styl k dokonalosti.