Vlastně je to v tuhle chvíli styl oblékání, který nám hraje do karet. Když už se dnes vypravíme ven, jdeme většinou na zahradu nebo do přírody a na nějaké módní kreace se můžeme vykašlat. Alespoň nějaká pozitiva tahle doba v sociální izolaci přináší. Pohodlí nade vše!

Na módu vám kašlu, jsem umělec

„Osmdesátkový“ grunge vlastně vyjadřoval potřebu umělce zaujmout jen a jen svojí tvorbou a talentem a nerozptylovat diváky nějakými pokusy o styling. Grungeři naopak plánovaným stylingem tehdejších popových hvězdiček opovrhovali a právě na znamení nesouhlasu nosili úplně obyčejné oblečení. Nikdo tehdy nemohl tušit, že se kombinace flanelových košil, obnošených oversize kousků, tartanového vzoru, roztrhaných džínů a těžkých vojenských bot stane o pár let později absolutním módním hitem.

Extáze

Za to prý může kapela, která dostávala fanoušky do extáze, a kdo Nirvanu nikdy nezažil naživo, jako by nebyl. Světoznámí rebelové, milovaní davy, se postarali o to, že se stal z grunge znenadání nesmrtelný módní styl. Oblíbenost tohoto trendu pak umocnili další umělci, herci a známé osobnosti.

Něžné pohlaví zasahuje

Od konce devadesátých let přešel naoko zanedbaný grunge styl proměnou. I když jeho podstatu nadále tvoří kožené bundy, oversize kousky, tartan či výrazné kovové doplňky, oživují ho i ryze ženské prvky. Sukně a košile v koženém vzhledu, halenky s nabíranými rukávy, šaty s romantickými detaily, ale i nové vzory a barvy.

A na co nesmíme zapomenout?

Na rockové gladiátorky s pevnou profilovanou podešví zdobené kovovými nýty, extravagantními přezkami, cvočky a hroty. Ty dodávají grunge stylu ten správný rebelský nádech. Zavzpomínejte na slavnou rockovou éru osmdesátých let, oblékněte flanelku a martensky a hurá ven.