Kde se vzaly chinos?

Tyhle bavlněné kalhoty mají původ v Číně, tam se totiž začaly vyrábět z nejjemnější bavlny, která byla vhodná právě pro teplé klima. Původní chinos byly pánské a hlavně vojenské khaki kalhoty a američtí vojáci je později začali nosit i v civilu. Ač se dnes řadí mezi neformální oblečení, muži i ženy je nosí k saku, košili nebo pulovru třeba i na jednání nebo do společnosti. Většina dnešních chinos má sámky nebo řasení v pase, to je pro ně typické.

Trochu jiné paperbag

Paperbag jsou kalhoty, které mají vázání v pase. Nejde o klasické tepláky, nemají totiž nohavice zakončené manžetou, ale bývají ohrnuté nebo v délce nad kotník. Při výběru kalhot dejte pozor na samotné vázání, aby vás kalhoty příliš nerozšiřovaly. Tyhle kalhoty se nejlépe nosí s topem nebo tričkem zastrčeným dovnitř.

Joggerky pro velké pohodlí

Jogger kalhoty připomínají tepláky, v pase mají šňůrku stejně jako paperbagy, ale nohavice bývají zakončené manžetou nebo paspulkou s gumou. Jsou to jedny z nejpohodlnějších kalhot, a přestože vypadají sportovně, dají se k nim nosit i boty na podpatku. I když – kdo dneska nosí podpatky?

Cargo neboli kapsáče

Známe je všichni, nosí je jen málokdo. Cargo kalhoty ve vojenském stylu díky svým naducaným kapsám na stehnech našitých zvenku totiž opticky rozšiřují. Chlapi si je užívají, protože jsou praktické, ale ženy se širokými boky v nich moc parády nenadělají. Pokud tedy nemáte štíhlou postavu, noste kapsáče tam, kde upřednostňujete pohodlí nad elegancí.