Pokud si chce někdo dopřát heboučké kožešinové pohlazení v moderní době, sáhne po napodobenině. Sympatické na kožešinovém fejku je právě to, že se rozhodně nesnaží tvářit jako pravý. Není totiž důvod. Uznání zasluhuje právě kousek, kvůli kterému nemuselo zemřít byť jen jediné kožešinové zvířátko. Důkazem je také to, že i na přehlídkových molech a v kolekcích předních světových i českých návrhářů dominují umělé kožešiny. Jsou cenově dostupnější, barevnější, extravagantnější a můžete je nosit s čistým svědomím.

Vrstvěte a hrajte si

Falešné kožíšky vás navíc zahřejí stejně jako jejich předchůdci. Nespornou výhodou je i to, že jde o tak unikátní kousek, že je možné ho navrstvit i přes svrchník nebo zateplenou bundu, rázem tak vznikne vtipný a zajímavý street style hodný obdivu. Abyste nesklouzla k nudné šedi nebo černi, vyberte si pestrobarevný.

Heboučký kabát

Letos se nejvíce nosí kožíšky s velkými klopami a jednořadým zapínáním, které napodobují klasické flaušové kabáty. Můžete je nosit k elegantním šatům nebo – až se situace rozvolní – do společnosti. Sluší i koktejlkám a večerním róbám. Ale nejlépe vypadají stejně ke slim džínám a farmářkám. Shodí to tak jejich rádoby noblesní vzhled. Další novou variací na téma kožíšek jsou zkrácené bombery a bundy s vysokým stojáčkem nebo kapucí. Ty vyniknou v kombinaci se skládanou sukní nebo teplákovými kalhotami.

Sázka na profesionály se vyplatí

Až si vyberete ten svůj kožíšek, nezapomeňte, že ho nikdy nesmíte hodit do pračky. Nedělejte ani žádné domácí pokusy se zaručenými čisticími prostředky a vezměte to nejrychlejší cestou do veřejné čistírny. Tam budete mít záruku, že se váš letošní úlovek nescvrkne, neslepí se vlákna a neztratí svoji výraznou barvu.