Mezi pět nejdražších svatebních šatů patří ty, které oblékla Meghan Markle. Ta si prince Harryho brala 19. května 2018 v kapli svatého Jiří. Sněhobílé hladké šaty jí navrhla Clare Waight Keller pracující pro přední módní dům Givenchy. Na kolik šaty s vlečkou, dlouhým rukávem a originálním lodičkovým výstřihem vyšly? Tehdy stály 110 tisíc liber, což je dnes v přepočtu téměř tři a čtvrt milionu korun.

Diana s vlečkou

Velmi drahé byly také nezapomenutelné šaty princezny Diany, ve kterých řekla své „ano“ princi Charlesovi 29. června 1981 v katedrále svatého Pavla. Šaty s vlečkou přesahující délku sedm metrů navrhl David Emanuel a stály přesně 151 tisíc liber (více než čtyři a půl milionu korun).

A pozadu nezůstala ani princezna Eugenie, která se v říjnu 2018 provdala za britského manažera a vyslance Jacka Brooksbanka. Svůj den D strávila ve svatebních šatech navržených duem Peter Pilotto a Christopher de Vos. Cena šatů se vyšplhala až na 200 tisíc liber, což je v přepočtu šest milionů korun.

Kate a šaty od Alexandra McQueena

A konečně přichází na řadu vévodkyně Kate, od jejíž svatby s princem Williamem uplynulo už neskutečných deset let. Krajkové šaty z dílny módního domu Alexander McQueen, které vznikly pod taktovkou navrhářky Sarah Burton, jsou doslova mistrovským dílem. Jejich cena byla 250 tisíc liber, tedy zhruba sedm a půl milionu korun.

Ale ani šaty vévodkyně Kate nejsou ty nejdražší. V těch se totiž vdávala královna Letizia Španělská v roce 2004. Její svatební šaty, které navrhnul Manuel Pertegaz, stály neuvěřitelných šest milionů liber. Ano, čtete dobře. A dost možná už v hlavě přepočítáváte. Je to téměř 180 milionů korun. Za jedny jediné šaty!