3. místo – Emily Blunt

Britská herečka si přišla na slušné peníze díky dvěma rolím. Jednou z nich bylo pochopitelně pokračování úspěšného sci-fi hororu A Quiet Place (Tiché místo), jehož režírování se i podruhé ujal její manžel John Krasinski. Za roli trojnásobné matky, která se snaží zachránit své děti i sebe před děsivými tvory reagujícími na jakékoliv zvuky, si Emily vydělala třináct milionů dolarů, tedy něco přes čtvrt miliardy korun.

Loni natočila ještě snímek Jungle Cruise (Expedice: Džungle), kde ztvárnila hlavní ženskou roli po boku nejlépe placeného herce světa Dwayna Johnsona. Za roli si herečka vydělala deset milionů dolarů. Což je samozřejmě pro nás smrtelníky naprosto nepochopitelná částka, ale v porovnání s výše zmiňovaným hereckým kolegou je to o polovinu méně. Přitom Emily Blunt rozhodně nepatří mezi neznámé herečky, naopak v posledních letech nechybí v žebříčkách nejlépe vydělávajících hereček Hollywoodu.

2. místo – Jennifer Lawrence

Po téměř tříleté pauze od natáčení X-Men: Dark Phoenix se oscarová herečka Jennifer Lawrence vrátila v plné parádě jako astronomka Kate Dibiaski v netflixovském trháku Don’t Look Up (K zemi hleď!). Za tuto roli údajně inkasovala od streamovací stanice dvacet pět milionů dolarů. Její herecký kolega Leonardo DiCaprio si za snímek vydělal o pět milionů více, což je vzhledem k jeho hereckým zkušenostem asi adekvátní rozdíl. Rozhodně pochopitelnější než v případě Emily Blunt a Dwayna Johnsona.

A teď k vítězce! Zde je se svými pěti dětmi na premiéře filmu Eternals, na kterém si loni vydělala 35 milionů dolarů:

Zdroj: Youtube

1. místo – Angelina Jolie

Angelina Jolie rozhodně ještě nepatří do hereckého důchodu, i když si před pár lety dala od hraní téměř čtyři roky pauzu. Jako divoká bojovnice Thena v marvelovském snímku Eternals si vydělala neuvěřitelných třicet pět milionů dolarů (více než jedna a půl miliardy korun). Společně s výdělkem za akční thriller Those Who Wish Me Dead (Kdo mi jde po krku) se stala druhou nejvíce vydělávající herečkou loňského roku. Co se týče sumy za jednu roli tedy zvítězila, ale nejvyšší celkové výdělky má už několikátý rok za sebou královna Sofía Vergara, která si drží prvenství díky fenoménu Modern Family (Taková moderní rodinka).