Kate Moss (48)

Její hvězdná kariéra odstartovala, už když jí bylo čtrnáct. Během pár měsíců se stala hvězdou světového formátu, a dokonce se díky ní zrodila i úplně nová éra modelingu nazývaná waif look, tedy v překladu něco jako vagabund. Přestože její kariéra je lemovaná divokými večírky, milostnými skandály i alkoholem a drogami, miloval ji celý svět. Osobitý životní styl se sice trochu podepsal na jejím vzhledu, ale přesto se modelingu věnuje i dnes. Ve stejné branži se našla i její devatenáctiletá dcera Lila Grace, která už také brázdí světová přehlídková mola.

Linda Evangelista (53)

Výraznou ikonou přehlídkových mol i módních magazínů tehdejší doby byla bezesporu i topmodelka Linda Evangelista, které se na rozdíl od většiny kolegyň nepodařilo udržet si perfektní křivky, a tak se modelingu již dlouhou dobu nevěnuje. Ze své váhy byla velmi dlouho nešťastná a sáhla si na úplné dno. V otevřené zpovědi nedávno vysvětlila, že rapidní přibírání způsobil hubnoucí zákrok kryolipolýza, během kterého se pomocí mrazu redukují tukové buňky. Její tělo však zareagovalo zcela opačně a tukové buňky se začaly množit. Více informací najdete zde.

Naomi Campbell (51)

Modelingu se začala věnovat v patnácti letech a brzy patřila mezi světovou špičku. Přestože už oslavila padesátku, vypadá pořád skvěle a stále ji můžete pravidelně vídat na mole či na obálkách prestižních magazínů. Stejně jako Kate Moss se ovšem dostala do médií nejen díky svému talentu, ale i kvůli skandálům. Naomi byla v průběhu několika let celkem desetkrát obviněna z násilného napadení svých zaměstnanců, spolupracovníků, a dokonce i policisty.

Cindy Crawford (56)

Cindy začala s modelingem v šestnácti letech, tedy o něco málo později než její kolegyně z Velké šestky. Vypadá dokonale (podívejte se zde) a rozhodně však ve své branži zanechala stejnou nesmazatelnou stopu. Její dcera Kaia Gerber už přebrala pomyslný štafetový kolík a patří mezi nejúspěšnější modelky současnosti.

Christy Turlington (53)

Christy jako dítě jezdila závodně na koni a právě na závodech ji objevil jeden z fotografů. Navázala spolupráci s malou modelingovou agenturou a brzy po ní sáhla prestižní agentura Ford. Naplno se modelingu začala věnovat až v osmnácti letech, ale i tak se stala na několik let jednou ze tří (Linda Evangelista a Naomi Campbell) nejlépe placených a nejvíce vytížených modelek světa.

Claudia Schiffer (51)

Jejím prvním modelingovým kšeftem byla módní kampaň v magazínu Elle. Od té doby letěla její kariéra raketově vzhůru. Za dobu svého působení ve světě modelingu se objevila více než tisíckrát na titulkách nejrůznějších magazínů po celém světě. Což je mimochodem rekord, který zatím nikdo nepřekonal. V branži je stále aktivní a vypadá opravdu skvěle!

Zdroj: www.theguardian.com, www.hellomagazine.com