Pokud máte husté, dlouhé a zdravé vlasy, pak vás asi ani nenapadne s nimi jakkoli experimentovat. Jestli ale patříte mezi ty, kterým se přibývající věk podepisuje právě na loknách, určitě oceníte tipy na účesy, jež budou slušet všem, komu se s léty zvyšuje i čelo nebo kdo ztrácí přirozenou pevnost loken. Co takhle se inspirovat u slavných žen, kterým už bylo 50, a vybrat si účes podle toho, který by padnul i vám?

Řídnoucí vlasy

Pokud máte od přírody vlasy spíše řídké, anebo jste o jejich hustotu přišly vinou proměňujících se hormonů, můžete jim opticky dodat objem. Řídké vlasy mají tendenci přiléhat k hlavě, dopřejte jim tedy trochu vlnobití! Jemné vlny vlasy načechrají a dodají chybějící objem. Kulmou si je zvládnete upravit doma během chvíle. Pokud chcete větší změnu, nechte si vlasy promelírovat světlejšími pramínky, dodají opticky na hustotě.

Vlasy bez lesku

Možná, že právě vám barvení vlasů stylem baylage zrovna nesvědčí. Tmavé vlasy u kořínků hlavy mohou vrhat na obličej stín a zbytečně tak prohlubovat případné kruhy pod očima. Pomůže, když vlasy zesvětlíte, pomůže to totiž rozzářit celý obličej. Ale jen lehce, jako kdybyste je měla přirozeně vyšisované od sluníčka. S trochou rozjasňovače v obličeji si rázem uberete několik let i vrásek.

Zplihlé vlasy

S přibývajícím se věkem se proměňuje i struktura vlasů, takže pokud jste byly zvyklé celý život žít s objemem, možná vás překvapí, že najednou vám mohou vlasy spíše viset kolem tváře, než aby ji krásně rámovaly. Seberte odvahu a vezměte to trochu radikálněji na rebelský pixie střih! Jde o jeden z nejlichotivějších účesů, navrací jemným vlasům plnost a pomáhá omladit i obličej. Vyžaduje jen trochu odvahy.

Vysoké čelo

Vrásky rozhodně nejsou tragédie, ale pokud máte vysoké čelo a začínají vás na něm trápit, pak je zřejmě ideální čas na ofinu! Krom toho, že je dokáže skrýt, tak zároveň podtrhne jemné rysy ve vašem obličeji. Neplatí to ale o rovně střižené krátké ofině, nechte si od kadeřnice vykouzlit přirozenou delší, která bude po stranách sestříhaná.

Zdroje: Vlasta.cz, Womansworld.com

Související články