Z tělocvičen do ulic

I když to tak nevypadá, právě ve sportovních šatech můžete nadělat spoustu parády. Nosí se rovný střih s klasickým lodičkovým výstřihem a krátkými rukávy, tyhle šaty jsou vlastně jen prodlouženou variací sportovního trička. Ozvláštněné mohou být výraznými lemy, nápisy a potisky a sluší jim křiklavé nebo pastelové barvy.

Atraktivní jsou také mikinové šaty s kapucí, rolákem s paspulkou a vázací tkaničkou. Mikinové šaty mohou mít zachovaný spodní široký rantl. Můžete je nosit na holé tělo, na nohy obout tenisky a z nich nechat vykukovat barevné ponožky nebo si obléknout barevné legíny či výrazné punčocháče a vysoké šněrovací boty, rockerský styl podtrhnete vhodnými doplňky. A až se trochu oteplí, mohou přijít na řadu šaty à la dlouhé tílko, zpoza kterých může vykukovat sportovní podprsenka v kontrastním barevném provedení.

Over size nad kolena i po kotníky

Takové šaty vám budou slušet v tom případě, že máte nohy relativně v normě, tedy nepříliš „oplácané“. Pokud si tedy na zkrácenou délku troufnete, určitě si vyberte takové šaty, které budou rozevláté nebo výrazně do áčka. Maxi střih umocníte širokými volány, řasením, střižením pod prsy nebo nepravidelnými sklady. Další variantou na over size střih mohou být šaty v délce po kotníky. Abyste v šatech nevypadala jako oblečená ve stanu, vyberte si nějakou jemnou látku – tenkou bavlnku, šifón, jemňoučkou přízi. Šaty by měly krásně splývat a působit vzdušně, abyste se v množství látky neutopila.

Se spadlým pasem a podkasané na bocích

Šaty, které mají všitou paspulku v pase, a vy můžete pomocí tkaničky nebo stuhy regulovat, zda zvýrazníte přímo pas nebo necháte paspulku spadnout na boky a svrchní díl šatů podkasáte, jsou letos obzvlášť v kurzu. Díky podkasání můžete maskovat povislé bříško, nevýrazný pas a tukové polštářky v oblasti beder, zároveň se v takovém střihu nebudete potit.

Můžete si pohrát i s délkou šatů a vytvořit si tak kreaci, na kterou budete mít zrovna náladu. Tento střih můžete vytvořit i z volnějších rovných šatů, které nemají všitý tunýlek, stačí použít tenký pásek nebo šálku a přepásat je tam, kde potřebujete, vrchní díl pak nechat splývat přes.