Sluší (skoro) všem

Pokud nevážíte metrák a jste vysoká tak akorát, kalhotová sukně se může stát jedničkou vašeho šatníku. Menším baculkám bohužel nechtěně přidává na objemu a ubírá na výšce. Při výběru toho správného střihu si dejte načas. Nic nezkazíte kalhotovou sukní se sklady nebo sámky v pase. Pro hezky tvarované bříško zvolte spíše sukni s vysokým pasem a hladkým předním dílem. Sportovním typům bude slušet sukně s našitými zadními kapsami.

Co k ní nosit

Ke kalhotové sukni po kotníky noste spíše upnuté vrchní díly – strečová trička, bavlněné roláky, žerzejové topy. Jestliže se na strečové materiály necítíte, navrstvěte na sebe pár kousků oblečení v různé délce, docílíte tak zajímavého kontrastu a zároveň skryjete to, co by mělo zůstat skryté, tedy povolené bříško a tukové polštářky na zádech. Kalhotové sukni sluší různé křiváky, zkrácené džínové bundičky a saka a svrchní bolerka.

Podle toho, jakou délku kalhotové sukně zvolíte, vybírejte také boty. K sukni do půli lýtek nebo dlaň pod kolena můžete nosit polobotky na podpatku a klínku nebo kotníkové kozačky, k té delší potom raději tenisky na platformě, nízké nazouváky nebo třeba tolik moderní mokasíny.

Do práce i na procházku

Kalhotová sukně je perfektní především proto, že se pohodlně nosí a dává maximální volnost pohybu. Pro ženy, kterým klasické sukně nepřirostly k srdci a milují hlavně kalhoty, je kalhotová sukně skvělou volbou ve chvíli, kdy potřebují být lehce elegantní, ale nechtějí se úplně zbavit jisté ležérnosti, která je pro ně v oblékání důležitá. Pokud jste si dosud žádnou kalhotovou sukni nepořídila, porozhlédněte se po obchodech a nějaký kousek vyzkoušejte. Možná přijdete na to, že se bez ní do budoucna neobejdete.