Bez klasického flaušového kabátu se ženy střední generace léta neobešly. Když přišla tužší zima a sportovní bunda byla k šatům do práce málo reprezentativní, ulice ovládly černé, tmavě šedé a hnědé kabáty velmi klasického střihu. To se poslední dekádu změnilo. Výrazných změn doznávají nejen střihy, barvy a řemeslné zpracování kabátů, ale hlavně materiály.

Merino dobývá šatní skříně

Velkým hitem se stala merino vlna. Maximálně zahřeje, je vysoce odolná a kabátům precizního střihu dodá ležérně sportovní vzhled. Nosí se i v kombinaci s některým z dalších, pro kabáty typických materiálů nebo třeba s hrubou pleteninou.

Flauš třeba i s kašmírem

Flauš je vlastně vlna měkká na omak, s delším, částečně urovnaným a ležatým vlasem. Název je odvozen z německého flausch neboli chomáče vlasů, tak by měla působit látka, když si na ni sáhnete. Velice progresivní je flauš s příměsí kašmíru, za tuhle verzi si však slušně připlatíte.

Nově na menu? Vařená vlna

Vařená vlna je čistě přírodní látka a vznikla především proto, že běžná vlněná vlákna se kadeří, a tudíž se nikdy nedostanou těsně k sobě, zůstávají mezi nimi kapsy vzduchu. V průběhu výroby textilie se vlna vařením záměrně sráží, což mění jeho hustotu. Ta je podstatně vyšší a látka z vařené vlny je odolnější vůči zašpinění, trvanlivější a hlavně skvěle hřeje. Vařená vlna se nemačká a kabát stačí obyčejně vyvětrat. A když je třeba ho dát po sezóně do formy, je na řadě čistírna.

Střihněte si hit!

Ani to není letos jednoduché. Frčí stará dobrá klasika, tedy dvouřadé zapínání, áčkový střih, klopy a délka těsně pod kolena. Over size střih už není až tak výrazně neforemný, přednost dostávají spíše střihy rovné. Na scénu se vrací i kabáty v délce dlaň nad kolena, třeba s typickým anglickým zapínáním na dřevěný špalíček a oka z širších pásků kůže nebo koženky. A co se týče barevnosti, každému dle jeho vkusu a odvahy. Důležité je, abyste se v kabátu cítila komfortně, v teple a v pohodlí.