Logiku to má: zatímco ve dne jede naplno ochranná funkce pokožky, v noci sbírá nové síly a regeneruje škody, které vznikly. Rozhodně si tedy zaslouží alespoň nějakou krémovou podporu než zalehnete do peřin. Nemusí to být nutně specialista, protože spousta složek denních krémů vedle ochrany přináší péči, která se hodí i pro noční režim, ať už různé formy hydratace nebo intenzivnější výživu, kterou obvykle nabízí kelímky pro zralou nebo suchou pleť. Klidně tedy používejte jeden kelímek dvakrát denně. Někdy k tomu výrobce přímo vybízí na obalu.

Pro noc se samozřejmě nehodí krémy tónovací, tedy s přídavkem pigmentů, barevně vylepšujících pleť, to by vám povlak polštáře moc nepoděkoval. Ještě méně vhodným uchazečem je denní krém s ochranným slunečním filtrem, který by během noci pokožku příliš zatěžoval a při dlouhodobějším používání by mohl dokonce zvyšovat její citlivost. Pozor! Dvojnásobné používání denního krému neznamená, že se večer jen tak znovu přimáznete. Večerní očista pleti je nezbytná i v případě, že nepoužíváte líčidla. Prach, smog, mastnota atd. nutí pokožku k detoxu a ubírá jí síly k regeneraci a nanesenému krému snižuje účinnost.

Univerzální dotyk

Má-li váš používaný denní krém UV filtr, druhý kelímek je žádoucí. Chytře a rychle vyberte noční krém z téže kosmetické řady jedné značky, komplexní péče zvyšuje účinek a ještě se doplňuje. Ale ani konkurenční značky se obvykle nepoperou. Mezi složky, které potěší všechny druhy pleti a ročníky narození, patří ty hydratační, ať už si vyberte přírodní nebo laboratorního původu. Dále krémy, které posilují přirozenou regeneraci, například s koenzymem Q10, což je přímo miniaturní elektrárna dodávající spolehlivý přísun energie. Noční krém nanášejte v silnější vrstvě, ale tak, aby to bylo příjemné. Dopřejte mu alespoň 20 minut na vstřebání, otisknout ho do polštáře by byla škoda.

Pečující nášup

Noční krém by neměl chybět ve výbavě pro suchou a citlivou pokožku, během spánku se vyživí, zklidní a posílí pro následující den. Obvykle si o něj sama řekne také tvář po čtyřicítce, když vás ráno vítá v zrcadle vzhled našedlého zmačkaného papíru, který poměrně dlouho ustupuje. Rychle a příjemně zapůsobí péče s přídavkem olejů. V noci také přichází šance použít hutnější krémy, které by ve dne, hlavně na jaře a v létě, působily jako zapařující maska a klouzal by po nich make-up.

Do speciální noční péče investujte při řešení výraznějších problémů pleti, například když vás trápí nadměrné maštění, sklony k akné, pigmentové skvrny, červenání. Pokožka v noci zvládne vyšší koncentraci aktivních látek než ve dne, některé se dokonce pro denní pečování nehodí, protože zvyšují citlivost na sluneční paprsky. Přečtěte si návod k použití a dodržujte ho. Často se doporučuje kombinovat intenzivní noční péči s denním krémem, obsahujícím ochranný sluneční filtr SPF 30.