Černá džíska může působit elegantně i ležérně, šmrncovně i sportovně, rozpustile i uhlazeně. Jde jen o to, jaký střih a zpracování zvolíte a hlavně s čím ji zkombinujete. Jde o další střihově nadčasový kousek, který snad nikdy nevyjde z módy. Nevíme, jaká jiná bunda by mohla tu džínovou nahradit po všech stránkách.

Vypasovaná

Nejuniverzálnější džíska je vypasovaná bez jakýchkoli ozdob nebo nášivek. Zajímavé jsou na ní typické dvojité švy, manžety a knoflíky. Černá vlastně napodobuje její modrou předchůdkyni, její výhodou je, že když si ji obléknete k plisované sukni nebo vypasovaným koktejlkám, můžete v ní směle vyrazit i večer do společnosti. Klidně nahradí tradiční sáčko nebo blejzr.

Rovná do boku

Tenhle klučičí styl džínové módě sedí. Ideální je lehce odrbaný vzhled, ohrnuté rukávy, vyšisované manžety nebo pár drobných záplat. Tuhle bundu užijete na zahradní party, koncertě nebo festivalu, ale i na procházce s vnoučaty. Můžete k ní obléknout šaty nebo sukni po kotníky, slim džíny a dlouhou bílou košili, ale i šortky nebo overal. Zaryté rockové fanynky nebo motorkářky jí mohou v létě, když je velké vedro, nahradit klasický kožený křivák, ve kterém by se zbytečně pařily. Překvapivě sluší i romantičkám, třeba k bílým volánovým šatům nebo těm s výšivkou padne tahle bunda rádoby s „drsnější“ image dokonale.

Bolérko se širšími rukávy

Jen tak přehodit a jít. Nebýt v bundě příliš sešněrovaná a upnutá, to je to, oč tu běží. Bolérko obecně mívá většinou kratší rozšířené rukávy a bývá střižené klidně i dvě dlaně pod prsy, supluje spíš jakýsi přehoz přes ramena, když se večer trochu ochladí. Pokud si vyberete bolérko z černé džínoviny, naděláte v něm spoustu parády.