Pareo, stará dobrá klasika

Často se prodává právě v setu s plavkami. Má to jednu nespornou výhodu – buď je vyladěné tón v tónu, nebo se na něm odráží vzorek či drobný detail, který koresponduje s motivem plavek. Pokud jste si pareo s plavkami nekoupila, můžete ho nahradit velkým šátkem z příjemného a rychleschnoucího materiálu. Ten se dá vázat na několik způsobů. Někdy stačí vytvořit jednoduchou zavinovací sukni nebo šaty bez ramínek, nebo si šátek uvázat za krk jako top. Prima je i turban na hlavu, který necháte splývat přes ramena. Fantazii se meze nekladou.

Tunika a delší košile

Není nad příjemnější letní kousek oblečení. Bavlněná vzdušná tunika nebo lněná či hedvábná košile pod zadek supluje šaty a natažená přes plavky vypadá skvěle. Klidně si můžete obléknout průsvitnější model, plavky snesou ledacos. Košili můžete nechat ležérně rozepnutou a přes ní si místo pásku připnout ledvinku, pokud se chcete zvednout z deky a dojít si k plážovému kiosku pro něco k pití. Na opálené kůži se nejlépe vyjímá bílá nebo světlounce béžová barva, ale v létě vám bude slušet i černá tunika s prostřihy nebo výšivkou.

Kimono, šaty nebo sukně?

Hedvábné kimono plní podobnou funkci jako košile. Tady se ovšem díky střihu můžete vyřádit s potisky a vzory. V létě vám budou slušet květinové potisky a třeba i výrazné lemy na širokých rukávech a na klopách. Přes plavky si můžete obléknout také volné šaty po kotníky nebo podsaditější spodek skrýt pod zavinovací sukni, ideálně opět z lehoučkého materiálu. Nechcete-li ukázat mnoho, klidně přes sebe navrstvěte několik průhledných kousků, efekt je zaručen.