Podívejte se na video návod, jak jednoduše uvázat malý klasický šátek nebo objemnější šálu:

Zdroj: Youtube

Po arabsku

Dáváte přednost velkým arabským šátkům před skotskou vlnou nebo elegantními béžovými šály a kostkovanými plédy? Není se čemu divit, velký kus barevné látky s etnickým barevným motivem vás rozzáří. Pro takový doplněk, jako je velký exotický šátek, se vžil pojem tagelmust. Nosí ho Tuaregové omotaný kolem hlavy a je to vlastně jediné líčení, které nevyžaduje odličování. V zimě vás zahřeje a oživí kabát, v létě se do něj můžete zahalit jako do sárí a nosit ho přes plavky k vodě nebo do města přes jednoduché tělové šaty. V chladnějších měsících nejvíce vynikne v kombinaci s trenčkotem nebo koženou bundou.

Na letušku

Dalším šátkem, bez kterého se v žádném období neobejdete, je malý hedvábný šátek, který můžete nosit uvázaný „na letušku“, tedy jednoduše kolem krku s uzlem na stranu, nebo si ho jen přehodit zezadu kolem krku a cípy zasunout do výstřihu košile či přízového svetru. Takový malý šátek nosí módní fanynky uvázaný kolem ucha kabelky, v knoflíkové dírce svrchníku nebo jen tak omotaný kolem zápěstí. Jde o univerzální doplněk, který nemá chybu.

Zahalena do štóly

Štóla má na rozdíl od trojcípého šátku obdélníkový tvar. Její šířka obvykle začíná na 70 cm a po okrajích bývá zdobena střapci nebo třásněmi. Dámy ji nosily už v 17. století a původně byla kožešinová, takže se do ní halily v třeskutých mrazech. Dnes ji nosíme ležérně přehozenou přes ramena, omotanou kolem krku nebo zavázanou na různé způsoby.

Zdroj: www.vlasta.cz YouTube

Související články